Které pojistky se skutečně vyplatí?

Je pravda, že pojistek už zřejmě máte uzavřených několik, a z měsíčních splátek vám může jít hlava kolem. Možná přemýšlíte o tom, že byste se některých zbavili. Tento krok si ale důkladně promyslete.

Pokud jste OSVČ, určitě si platíte pojištění sociální. Abyste na stará kolena měli nějaký důchod. Pokud máte hypotéku, vyplácí se mít uzavřené pojištění schopnosti splácet. Nikdy totiž nevíte, kdy se dostanete do situace, kdy přijdete o své příjmy. A na cesty do zahraničí v žádném případě nevyrážejte bez cestovního pojištění.

Pojištění majetku

Jste-li majitelem nemovitosti, zřejmě pravidelně hradíte pojištění majetku, tedy domácnosti a nemovitosti. Pozor, jedná se o dva rozdílné produkty. Zatímco pojištění nemovitosti se zaměřuje na dům jako takový, tedy střechu, podlahy, okna atd., pojištění domácnosti se týká jeho vybavení. Ani tyto pojistky se nevyplácí rušit. Smůla totiž skutečně nechodí po horách, ale po lidech. A jedna živelná událost, kterých kvůli globálnímu oteplování přibývá i u nás, vás může připravit o střechu nad hlavou.

Životní a pojištění dětí

To samé platí na životní pojištění, kterým některé banky podmiňují přiklepnutí hypotečního úvěru. To by ale měli zvážit i ti, kteří žádnou hypotéku nemají. Obzvláště ti, kteří mají rodinu a děti a není jim lhostejný jejich osud. Uvědomte si, že váš úraz, či přímo skon (aniž bychom chtěli věšet čerta na zeď) by je mohl dostat do nepříjemné finanční situace. Například rizikové životní pojištění Allianz je v případě vaší smrti zabezpečí. Jeho součástí navíc může být i pojištění dalších členů rodiny včetně životního pojištění dětí, u kterých jsou úrazy ještě četnější než u dospělých. Zajímavé je i dětské pojištění s investiční složkou, které dítě nejen pojistí, ale také mu nahradí spoření.

Pojištění seniorů

Jakou další pojistku zvážit? Není-li vám lhostejná vaše vlastní budoucnost, určitě byste měli zvážit životní pojištění seniorů, které má ve své nabídce expertka na pojištění Kristina Krejčí. To vám zase zajistí prostředky pro důstojné stáří. I náklady na péči ve vyšším věku bohužel stále rostou. S touto pojistkou zase budete moci stárnout v klidu a s grácií. Bez obav, že jednou skončíte odloženi v léčebně dlouhodobě nemocných.