Cvičení s adekvátními pomůckami je mnohem efektivnější

Vzhledem k tomu, že valná část lidstva prosedí většinu dne u počítače, není vůbec divu, že má dnes leckdo potíže se správným držením těla. Tento druh problému lze naštěstí poměrně snadno zkorigovat, a sice pomocí vhodného cvičení.

To se sice dá provádět i pouze s vlastním tělem, nicméně mnohem efektivnější je k tomuto účelu použít i vhodné cvičební pomůcky.

Pomoci může gymnastický míč i balanční kameny

Abychom eliminovali všechny tělesné dysbalance, musíme umět protahovat a posilovat ty správné svaly. Tohoto efektu ovšem obvykle nejde dosáhnout v posilovně.

Tam však lze obvykle posílit pouze velké svalové struktury. Tělo ovšem drží v rovnováze převážně svaly jádra, jež je možné aktivovat například pomocí gymnastického míče, případně balančních kamenů.

S oběma pomůckami jde trénovat rovnováha, během čehož se posilují ty správné hluboko uložené svaly. Zatímco však kameny slouží pouze k posilování, míč se dá využít třeba i ke strečinku. Stačí si jen najít vhodné cviky.

Jak vybrat gymnastický míč?

Míč gymnastický je nejčastěji vyroben z PVC, díky čemuž je elastický, ale zároveň i dostatečně pevný a odolný. Před prvním cvičením je potřeba míč nafouknout.

Vzhledem k jeho velikosti je dobré použít pumpičku. Ta je součástí některých modelů, avšak není to pravidlem. Komu doma pumpička chybí, měl by sáhnout po míči, který se prodává i s tímto příslušenstvím. Existuje však ještě víc kritérií, podle kterých si vhodný míč vybrat.

Základním kritériem pro výběr gymnastického míče by měla být nosnost. Hlavně lidé s větší nadváhou by se na tento parametr měli zaměřit.

Důležitá je rovněž i velikost. Obecně platí, že uživatel by měl při sezení mít vždy kolena alespoň mírně pod úrovni kyčlí. Většina zákazníků řeší i cenu, nicméně u gymnastických míčů se tak děje jen zřídka. Ty totiž stojí maximálně pár stovek.