I plnoštíhlé ženy mohou být šik!

Každá žena je krásná, říká staré známé přísloví. A je i pravdivé. Jen se musí vědět, jak na to. Seznámit se s pár módními triky a aplikovat je v praxi. 

Pravdou samozřejmě je, že plnoštíhlá žena si nemůže bezmyšlenkovitě obléci každý kousek, který jí přijde pod ruku. To ale platí i na ženy štíhlé. Každé zkrátka sluší něco jiného. Jiný střih, barvy i vzory. Rozhodně by se ale neměla stydět nakupovat v plus size fashion. Ušetří si totiž spoustu času. Buďme ale konkrétní. 

Vycházejte z typu vaší postavy 

V první řadě je třeba vycházet z typu vaší postavy. Každá plnoštíhlá žena je jiná. Jedna má větší boky, druhá prsa či nafouknuté bříško. Obecně platí, že byste se měla snažit odvést pozornost od nežádoucích partií a přilákat ji na ty žádoucí. Výbornou službu v tomto ohledu vykonávají asymetrické střihy.

Čeho se vyvarovat? 

Spousta plnoštíhlých žen má tendenci nosit volné oblečení. Příliš volné košile a svetry ale mohou napáchat více škody než užitku. Neforemně rozšířit a přidat kila navíc. A to žádná žena nechce. Před kousky s volány a záhyby upřednostňujte oblečení s rovnými a přiléhavými střihy. Vhodné nejsou ani modely typu stan. 

Na co se zaměřit? 

Postavám s velkými boky například svědčí kalhoty s vyšším pasem nebo do zvonu. Mohutné ruce zakryje tzv. off- shoulder top s krátkými rukávy. Určitě by ve vašem šatníku neměly chybět také dlouhá saka, cardigany a blejzry, které zužují postavu. Dalším „must have“ kouskem v šatníku plnoštíhlé ženy jsou plus size šaty, které dnes upřednostňují i ženy drobných postav. Ty letní mohou být i v zářivých barvách a s pestrými vzory. 

Jaké barvy? 

Plnoštíhlým ženám sluší kontrastní barvy, například bílá a černá. Klidně proto zvolte černé kalhoty a bílý top. Nebo obráceně. Uvědomte si, že černá zeštíhluje. Jsou-li vaším problémem silná stehna, jsou pro vás černé kalhoty skvělou volbou. A k nim si vezměte boty na vysokém podpatku. Budete vypadat famózně.