Vybavte se letos na pěstování rostlin a zeleniny

Čím dál více lidí se snaží si doma vypěstovat aspoň nějaké to ovoce nebo zeleninu. Domácí výpěstky jsou v bio kvalitě a obvykle o dost chutnější než ty, co cestují přes půl světa a pak se ještě dva týdny povalují někde v regálu. I v našich podmínkách se toho dá spousta vypěstovat, když máte správné pomocníky.

Největším problémem je v našich končinách teplota. Právě proto je tak důležité mít skleník nebo fóliovník. Proč většina lidí volí ten druhý jmenovaný?

Fóliovník vede nad skleníkem

Skleníky i fóliovníky dokáží vytvořit vhodné klima pro pěstování i za nepříznivých venkovních podmínek. Prostředí v nich je horké a vlhké, což řada rostlin miluje. Pokud chcete postavit stavbu na dlouhé roky dopředu na jednom konkrétním místě v zahradě a máte peněz nazbyt, pak jděte do skleníku. V opačných případech se ale vyplatí fóliovník. Když se příští rok rozhodnete, že ho postavíte jinam, jednoduše ho přesunete. Navíc je levnější. I levné fóliovníky jsou přitom odolné vůči vlivům počasí a hodně toho vydrží.

Velkopěstitelům se hodí i pěstební stoly

Na zahradu za domem opravdu postačí malý fóliovník. Pokud ale pěstujete ve velkém, nejspíš máte obrovský skleník. Do toho se pak hodí pěstební stoly. Dobrý stůl by měl být nejen vyrobený z odolných materiálů, ale také mít stavitelný mechanismus, abyste mohli regulovat výšku pro technologii příliv-odliv. Hodí se i možnost posouvat horní část stolu, aby se mohla vytvořit ulička pro obsluhu.

Sháníte zahradnické stoly a další vybavení pro pěstování? Podívejte se do nabídky firmy Konstrukce Schwarz. Pomůže vám vybudovat opravdu skvělé prostředí, ve kterém se vašim rostlinám bude dařit. V nabídce má mimo jiné i mostové závlahy, teplovzdušné kotle nebo automatické meteostanice, které vám pomohou zachovat ideální prostředí.