Ucpaný odpad? Žádný problém!

Vzdouvající se hladina vody v toaletě po jejím spláchnutí nevěstí nic dobrého. Stejně jako pomalý, nebo dokonce vůbec žádný odtok z vany, dřezu či umývadla. Problémem s největší pravděpodobností bude ucpané kanalizační potrubí. A pokud mu nepomůžete, tak se samo neuvolní. Jak na to? 

Jste-li vybaveni patřičnými pomocníky, můžete se nejprve pokusit problém odstranit svépomocí. Těmi nejúčinnějšími jsou granulát hydroxidu sodného, gumový zvon a instalatérská pružina. V případě hydroxidu sodného, který efektivně rozpouští vlasy a jiné nečistoty, postupujte dle návodu na etiketě. Návod, jak používat gumový zvon či instalatérkou pružinu, zase najdete na internetu. Pokud však nic z uvedeného nezabere, bude problém vážnějšího charakteru a vám nezbyde nic jiného než zavolat instalatérskou pohotovost. V Praze a okolí problémy s odpady domácnosti zbavuje firma Tlakař (instalatér pohotovost Praha).

Instalatérské práce doma i venku 

Tlakař vám vyčistí kanalizaci i odpad. Kuchyňské dřezy a kanálky, sifony, umyvadla, vany, sprchové kouty, toalety, pisoáry i bidety. A dokonce si troufnou i na frézování stoupaček. Navíc pracují nejenom v interiéru, nýbrž rovněž i v exteriéru. Pozvat si je tak můžete i na zanesené kanály, okapy a dvorní vpustě. Stačí jim zavolat (kontakt najdete na odkazu pohotovost instalatéři Praha), oni dorazí, detekují problém a ten rychle odstraní. K čištění odpadů používají buď výkonnou motorovou frézu nebo speciální vysokotlakou čističku. Ještě před tím, ale za pomoci moderní monitorovací techniky zjistí, kde a v čem konkrétně je problém. 

Myslete na prevenci

Problémům s odpady je samozřejmě vhodné předcházet. V první řadě do nich neházet nic, co tam nepatří. Problematické jsou především dámské hygienické potřeby a tuky. Ty přitom nemusíte do odpadu přímo lít. Mnohdy postačí, když do něj vypustíte vodu, v níž jste myli pánev s tukovými zbytky. Tu proto nejprve pečlivě vytřete papírovou kuchyňskou utěrkou (ideálně dvakrát) a až poté umyjte přípravkem na nádobí. Důležité jsou i pravidelné revize kanalizačního potrubí. Ty zase problém dokážou odhalit ještě před tím, než se naplno projeví.