Zvýšená bezpečnost pro cyklisty

ventilek

Zájem o cyklistické výpravy rapidně vzrůstá. Dáváte si stále delší kilometrové cíle? Vaše kondička se určitě utěšeně vylepšuje, ale nezapomeňte ani na svého věrného společníka – kolo musí nejen perfektně šlapat, ale nesmí postrádat mnohé bezpečnostní prvky.

Objevování okolí ze sedla vašeho kola

Kdo by si za poslední roky nevšiml až ohromující popularity cyklovýletů? Jezdí jednotlivci, skupinky, rodiny s dětmi různého věku. Neustále přibývají i speciální stezky pro cyklisty, kde nehrozí žádné riziko lidem dodržujícím zákaz vstupu a naopak řidiči jim nemusí věnovat zvýšenou pozornost. Neustále bojujete s chodci na cyklostezkách? Je jedno, zda se jedná o důchodce na procházce, o maminky s kočárkem nebo o osoby venčící své psí miláčky. Dopouštějí se tím přestupku s následnou pokutou. V tomto případě si je vyfotografujte a přivolejte policejní příslušníky. Povolení platí pouze pro přecházení těchto speciálně vybudovaných úseků. Existují však i smíšené stezky, kde pečlivě hlídejte nejen procházející, ale také příznivce kolečkových bruslí nebo skateboardu.  

Pohodová jízda a dobrá viditelnost na silnici

K povinné výbavě jízdních kol patří hned několik nezbytností. Především nesmí chybět dvě na sobě nezávislé brzdy, dokonalé zaslepení volných konců trubek u řidítek, zadní červené a přední bílé odrazky. Obě strany pedálů vyžadují odrazky v oranžové barvě, ale lze je nahradit materiály odrážejícími světlo na obuvi či v jejich blízké vzdálenosti. K dalším bezpečnostním opatřením patří LED svítící ventilky. Kromě kola se dají používat na motorky, koloběžky, ale i na dětské kočárky. K výhodám patří vybavení pohybovým senzorem, což znamená svícení jenom v době, kdy se točí kola. Po zastavení dojde k automatickému vypnutí. Instalace probíhá velice snadno a rychle. Během snížené viditelnosti se zaměřte na použití zadní svítilny v červené barvě a seřízeného světlometu do přední části.

Sdílet článek