Zpátky do školy s repasovaným počítačem

Začátek školního roku se blíží a s ním také nákup školních potřeb. Každý, kdo má doma studenta, nebo sám studuje, ví, že studium něco stojí. Pokud se vy nebo vaše dítě chystáte na střední, vyšší odbornou nebo vysokou školu, budete kromě základních školních pomůcek potřebovat také kvalitní a cenově přijatelný notebook nebo počítač pro studenty. V tomto případě jistě oceníte repasovanou techniku. Nevíte, co repasovaná technika znamená? Jednoduše řečeno je to výhodná alternativa nákupu nového počítače nebo notebooku.  

Profil typického studenta

Typický student se bude zajímat zejména o přístroje, které dlouho vydrží a budou cenově přijatelné. Důležitá je odolnost, přiměřený výkon a stoprocentní spolehlivost. Studenty lákají převážně notebooky, díky jejich mobilitě. Legendární notebooky řady ThinkPad od firmy IBM, dnes známé jako Lenovo, dále také Latitude od Dellu nebo HP nesoucí označní EliteBook tyto požadavky hravě splní. Jejich kvalitní a spolehlivé komponenty hovoří za vše. Životnost a spolehlivost těchto počítačů ocení nejeden uživatel. Studenti oborů navrhování, projektování, nebo jiných podobně zaměřených oborů, jistě ocení zvláštní kategorii strojů určených pro 3D modelaci v CAD aplikacích a grafické práce. Zřejmě nic výhodnějšího, než je repasovaný stroj, v tomto případě na trhu nenajdou.

Proč volit repasovanou techniku?

Repasované počítače nebo notebooky nejsou rozhodně zbožím z druhé ruky. Velké společnosti mění zhruba každé 2 až 3 roky svoje hardwarové vybavení, a použité součástky dále prodávají specializovaným firmám. Odborník zhodnotí a ověří jednotlivé komponenty, jakými jsou harddisk, procesor či základní deska. Nefunkční vymění nebo rovnou dokoupí nové. Poté zhodnotí celkový stav počítače či notebooku.

Nový neznamená lepší ani výkonnější

Neplaťte tedy zbytečně za nový přístroj jenom proto, že je nový. Lidé si sice přirozeně nechtějí kupovat starší zařízení, ale je důležité si uvědomit, že tyto stroje pocházejí od těch nekvalitnějších výrobců, jakými jsou IBM, Dell a podobně. A také nebudete rozhodně kupovat zajíce v pytli – na repasovanou techniku se vztahuje klasická záruka, která je 6 – 24 měsíců. U nižších záruk je možné dokoupit rozšíření a samozřejmostí je možnost vrácení zboží do 14 dnů.

Výhodou jsou i široké možnosti konfigurace přístroje – repasované počítače nejsou plombované.

Kde pořídit repasovanou techniku?

Zvučné jméno má na trhu s repasovanou technikou v ČR prodejce LevnaPC.cz. V roce 2015 se LevnaPC.cz nominovala v soutěži ShopRoku v kategorii PC a příslušenství. Nejen toto ocenění vypovídá o serióznosti a kvalitě tohoto prodejce. Obchod je na trhu více jak 10 let a odbavil zhruba 50 000 objednávek. Neplaťte za nic jiného, než za kvalitu počítače či notebooku.