sedací vaky

Zelená barva a příroda – to bude v interiéru vést v roce 2022

Zařizovat interiér v roce 2022 se nese v podobném duchu jako vloni. I letos se totiž v popředí drží přírodní duch a zemité odstíny. Že se chystáte na renovaci svého příbytku? Pojďme být trochu konkrétní a prozradit si, co přesně se v popředí drží a co je pomyslná trefa do černého, díky které budeme sklízet jednu pochvalu za druhou. 

Jednoduchost stále hraje prim

Stejně jako v uplynulých letech, i letos bude hrát hlavní prim jednoduchost. To hraje do karet především lidem, kteří jsou majiteli menších interiérů. Když se totiž budou držet v jednoduchém duchu a svou pozornost upnou na rozkládací křesla nebo sedací vaky, nikoliv na velkou kupu dalšího nábytku, nebude prostor působit jako malý, naopak při volbě vhodných, světlých barev se opticky zvětší. 

Zelená hezky doplní tradiční bílou

Mezi ony světlé barvy patří i tradiční bílá, která nemusí být zrovna nuda, když ji zkombinujete s nejvíce trendy zelenou. Ta je ve světě bydlení barvou roku a je to dobře – působí totiž příjemně, podporuje lidskou produktivitu i schopnost konverzovat. 

To dokonce bylo vědecky prokázané – podpora myšlení, soustředění, přesně to je zelená. A k tomu všemu dodává sílu, zklidňuje nervový systém i snižuje tlak. A dokonce má bojovat proti syndromu vyhoření, i proto mám své místo v pracovnách (jak těch domácích, tak v sídlech společností).

Přírodní materiály vdechnou interiéru život

Aby zelená nebyla to jediné, co vnese přírodu do interiéru, sázejte také na přírodní materiály – dřevo, mramor, kámen. Veškeré tyto materiály přináší příjemnou, harmonickou a pohodovou atmosféru. 

Nebojte se přírodní materiály kombinovat s čímkoliv vás jen napadne. Nebojte se je doplnit ani adekvátním aroma, aby duch přírody zaměstnal další ze smyslů.