Zdravá výživa: Rady a tipy na chutné a výživné potraviny

Ještě jsme na začátku roku, kdy se nás drží předsevzetí. Někdo chce hubnout, jiný touží jinak jíst, protože se cítí unavený, jiného válcují nemoci, intolerance atd. Nevěřili byste, jakou moc má změna jídelníčku. Jen musíte vědět, kde začít. Nejde pouze o to, že vám lékař zjistí nějakou nemoc, tělo může „pouze“ unavovat určitý typ potravin. 

Zdravá výživa – čekankový sirup a čekankové sladidlo

Záleží na tom, jaké máte preference. Pokud vám například diagnostikovali diabetes, je jasné že musíte vyřadit cukr a můžete jej nahradit sladidly. Ovšem i když naštěstí cukrovku nemáte, můžete si z diety vzít příklad. Samozřejmě výživový plán tohoto typu se hodí na snižování váhy. Takže – co takhle vysadit bílý cukr a místo něj využít čekankové sladidlo? Skvělý je i čekankový sirup, kterým lze ochutit čaje, udělat si šťávu, osladíte i moučníky. Zdravá výživa nabízí spoustu možností. Umělá sladidla nebo DIA sladkosti chutnají výtečně, a když nahrazují sladkosti, rozhodně to není nutné zlo. 

Přírodní doplňky stravy, protein i low carb tyčinky

Pokud si chcete udržet linii, je spousta pomocníků v podobě dobrot. Jestli cvičíte, pomůže vám protein, jež je vynikající na podporu růstu svalové hmoty. K zahnání mlsné je zase skvělá low carb tyčinka, která vám zaplní žaludek, a zároveň se nebudete muset strachovat, že nedopnete džíny. Místo klasické čokoládové pomazánky se pak hodí ořechový krém, zdravější varianta přeslazené nátěrky. Přírodní doplňky stravy pak jen podpoří vaše úsilí. Popoženou vás k lepšímu výkonu, dodají i vitamíny, nyní se skvěle hodí vitamin C pro vaši imunitu. A pokud si hlídáte stravu, jistě zkoumáte její složení. Není tak třeba lepší si upéct vlastní pečivo? Dnes je to moderní. Zkuste chlebové směsi, které jsou zdravé a vynikající. A nemáte rádi klasickou kávu, která je na vás silná, ovšem chtěli byste ráno také nějaký „kávový“ rituál? Zkuste zdravější kávoviny, které vás tzv. nakopnou na celý den.