Zatopte dřevem – je to v kurzu

palivové dřevo prodej

Tuhá paliva dnes zažívají opětovný boom, jelikož řada lidí přichází na to, že ačkoliv při topení plynem nebo elektřinou nemusíme hnout prstem, není to výhodné, a vracejí se ke starším metodám. Velmi žádané je palivové dřevo a shání se nejen jako hlavní, ale i jako doplňkový zdroj tepla. I když topíte spíš „pro okrasu“ v krbu v obýváku, budete potřebovat kvalitní a dobře proschlé dřevo, to je zkrátka fakt. Jak ho obstarat?

Nakupte si polínka, se kterými můžete zatopit ihned

Není třeba jezdit pro dříví do lesa, štípat jej a pracně vyskládávat, aby vyschlo – moderní možností je využít prodej palivového dřeva, které je již dobře proschlé a rovnou připravené k použití. Abyste za něj neutratili majlant, dobře si rozmyslete, od koho kupujete. Firma Optimtop vám dopraví polínka vyskládaná na paletách, takže nejen že máte přehled o tom, co kupujete a kolik, navíc nebudete mít moc práce s uskladněním.

Neplaťte za dopravu, pouze za dřevo

Prodej palivového dřeva s dopravou zdarma zní jistě lákavě. Pokud si u Optimtopu objednáte třeba byť jen jednu jedinou plnou paletu, budete mít dopravu po celé ČR zdarma, takže nebudete muset platit za nic jiného, než za dřevo. Určitě je výhodnější myslet na nákup dlouho před topnou sezonou, kdy jsou ceny nejnižší a výběr největší. Nakupujte na jaře a v létě, pokud možno ne na podzim nebo dokonce uprostřed topné sezony, kdy zjistíte, že jste se dostatečně nezásobili. To už ceny stoupají poměrně vysoko.

Různé typy dřevin

Jaké dřevo vybrat? Měkké, především smrkové, se hodí na zátop, to tvrdé, jako bukové nebo dubové zase dlouho a kvalitně hoří a je nejlepší s ním přikládat. Kromě prodeje palivového dřeva 13 různých dřevin se Optimtop specializuje i na brikety nebo pytlované uhlí, nemusíte tedy nakoupit pouze polínka, ale třeba i brikety pro váš gril.

Sdílet článek