Začněte výcvik svého psa s elektronickým obojkem

dog-329280_640

Výchova a výcvik psa začínají od jeho narození. Nicméně do čtyř měsíců života byste neměli čtyřnohého chlupáče fyzicky přetěžovat, protože nadměrné množství pohybu by vyvíjejícímu se tělu spíše uškodilo. Od čtyř měsíců můžete začít s intenzivnější výchovou a socializací. K těmto účelům slouží i různé výcvikové pomůcky v podobě elektronického obojku. Hlavním účelem elektronického obojku, který má spoustu příznivců i odpůrců, je odstranění nežádoucího chování a zdokonalení výcvikového procesu.

Výcvikové obojky se vyznačují mnoha přednostmi. Při výcviku se bez mírného trestání psa neobejdete. Ale namísto fyzického trestu rukou či jinou metodou se doporučují výcvikové obojky, které psa upozorní, že dělá něco špatně. A vůbec mu neublíží, jak se spousta odpůrců domnívá. Nespornou výhodou je, že chování psa budete ovládat také na dálku. Když vám uteče za běžícím zajícem, stačí vyslat signál do elektronického obojku. A pes si uvědomí, že se má vrátit ke svému pánovi.

Kdy jsou výcvikové obojky vhodné?

Elektronické obojky nachází uplatnění především u neposlušných psů, jimž autorita nic neříká. Odstraníte také nežádoucí chování, jako je časté štěkání anebo obtěžování lidí. Výcvikové obojky jsou také způsob, jak zefektivnit profesionální výcvik. Samotní kynologové tuto pomůcku doporučují a potvrzují její zdravotní nezávadnost.

Pokud chcete svému mazlíčkovi pořídit elektronický obojek, měli byste při výběru zohlednit jeho velikost. A dalšími rozhodujícími faktory je počet psů, které chcete současně kontrolovat, dosah signálu a další funkce. Internetový obchod elektronickeobojkypropsy.cz nabízí modely v různých cenových kategoriích. Seženete základní výcvikový obojek za 1 500 Kč s menším dosahem, ale také profesionální elektronický obojek za 3 200 Kč s různými funkcemi.

Sdílet článek