Využití 3D tisku v různých oborech

zakázkový 3d tisk zlín

V posledních letech se 3D tisk dynamicky rozvíjí, přičemž se stále častěji vyhledává jako moderní technologie, která skvěle doplňuje tradiční způsoby výroby. Uplatňuje se v nejrůznějších odvětvích, například ve strojírenství, medicíně, ve stavebnictví, ve výzkumných pracovištích.

Zakázkový 3D tisk splní vaše představy

Jakmile se rozhodnete využít služby 3D tisku, bude vše probíhat nejpoužívanějšími současnými metodami FFM (FFF). Ke zhotovení produktu dojde tisknutím jednotlivých vrstev, kdy se taví plastový materiál. Můžete požadovat výrobky s velikostí od několika milimetrů až po ty větší, zhruba do několika centimetrů. 3D tisk ve Zlíně – https://3d-tiskni.cz vám je k dispozici se svými nejnovějšími tiskárnami na trhu, tím je zajištěna značná flexibilita výroby. Tiskne se z několika druhů plastových materiálů. Tři „nej“ pro PLA: nejuniverzálnější, nejpoužívanější a nejlevnější. Jde o velice tvrdý a tuhý materiál, kde se dá vybírat z mnoha barev. Dobře se tiskne, proto vyhovuje i na provedení malých objektů s důrazem na detaily. ABS je v porovnání s PLA pružnější. K dalším přednostem patří houževnatost, pevnost, odolnost proti mechanickému poškození, nízkým i vysokým teplotám. PET-G se vyznačuje vysokou tepelnou odolností, vodotěsností, houževnatostí a tvrdostí. Dobře zvládne odolávat též rozpouštědlům a kyselinám. Vyhledává se pro použití na mechanicky namáhané díly.

Zadání poptávky rychle a snadno

Jakmile se rozhodnete využít zakázkový 3D tisk Zlín, vytvořte si předem 3D model, který zašlete emailem, a to ve formátu STL, OBJ, AMF. Připouští se i zaslání technického výkresu, který se následně překreslí do 3D. Lze uskutečnit osobní schůzku, kde popíšete vaše představy. Po nasimulování tisku se zjistí přesná doba potřebná ke zhotovení, přičemž se vypočítá i cena podle aktuálního ceníku. Následně se odesílá pomocí dopravců, ale lze uskutečnit i osobní převzetí.

Sdílet článek