Výrazné koberce v moderním interiéru

Perský koberec

Když s ním dobře zacházíte, vydrží i stovky let. O čem vedeme řeč? Jedná se o orientální druhy koberců, které pro mnohé osoby znamenají možnost dobře investovat. A proč ne? Vždyť v případě pravosti jde o ručně vázané výrobky s originálními designy.

Orientální atmosféra

Připadá vám obývací pokoj poněkud chladný, i když vám zde nechybí krb, kamna nebo jiný druh topení s dostatečnou výhřevností? Správnou atmosféru vytvoříte pomocí barevných doplňků. Červená barva obstará prohřátí, zútulnění a pocity bezpečí. Zkuste zvolit perský koberec s bohatými motivy, hned si všimnete výrazné změny. Styl pokoje by měl být v tomto případě zaměřený na starožitný nábytek, ale nevyhýbejte se ani moderním provedením. U perských koberců počítejte s okamžitým upoutáním pozornosti. Netřeba nakupovat mnoho vybavení, stačí rozmístění kolem peršanu. Hrajte si s barvami! Nebojte se vytvářet různé kombinace, kdy využijete pestrých polštářků, obrazů, závěsů, přehozů, potahů, ubrusů. Bohatství mnoha odstínů vyvolá jedinečný dojem z bydlení.

Skvosty určené k chůzi

Perské koberce lze bez zaváhání zařadit mezi umělecká díla. Extra dlouhá životnost se odráží v poměrně vysoké ceně, avšak máte jistotu, že je můžete předat i další generaci ve vaší rodině. Seženete velmi výrazné motivy, které se příliš nehodí k pokládce celé plochy místnosti. Stačí vyzdvihnout určitou část – například před pohovkou, okolo postelí, pod stolkem. Výběr vzoru závisí na vašem vkusu a na ostatním zařízení. Nabízí se květinové, geometrické a jiné obrazce. Široká nabídka ručně vázaných modelů nadchne každého příznivce originality – nenajdete úplně stejný druhý kus. Kvalitní zpracování a výroba z přírodních materiálů hravě oživí domácnosti a doslova jim dodají neopakovatelnou atmosféru. Certifikát pravosti o původu od prodejce potěší nejednoho zákazníka.

Sdílet článek