Výkupní ceny zlata stále stoupají

ocenění mincí

Investovat do budoucnosti, zanechat něco cenného, abyste zajistili své děti a jejich rodiny. Většinou jde o stále stejné důvody, proč se snažit zbohatnout či zvětšit majetek dobrým investováním. Už jste zaregistrovali, že výkupní ceny zlata jsou nejvyšší za posledních sedm let?

Sledujte ceny zlata

Ačkoliv vás výkup zlata dříve nijak nezajímal, neznamená to, že nemůžete začít právě nyní a brzy se stát ostříleným znalcem. Už od začátku roku se dala zaznamenat rostoucí cena u zlata. Investoři tak velice ochotně vkládají naspořené finance do výhodných nákupů zlatých slitků a mincí. Motivaci snadno objevíte na internetu, kde můžete pravidelně sledovat vývoj cen zlata. U nás se nakupuje v korunách. Slovensko má výhodu měny, platí tam eurem, tudíž se do obchodů se zlatem nijak nepromítne kurz české koruny k euru. Ražby opatřené slovenskými motivy jistě zaznamenají důležitý investiční potenciál, jelikož jsou nízké emisní náklady. 

Najděte poklad u vás doma

Když narazíte na zprávu o výhodných nákupech zlata, možná si vzpomenete na dědovu sbírku mincí, kterou vám kdysi daroval, ale vás sbírání nikdy nijak nelákalo. Lidé prodávají své numismatické sbírky z různých důvodů. Nejčastěji proto, že jednoduše potřebují peníze. Výkupní cena zlata a mincí roste, od začátku roku skutečně dramaticky. I když vám před několika desítkami let připadalo, že schovávaná sbírka nedosáhne extra velké hodnoty, mohlo dojít ke změně. Vždyť i nenápadně vypadající mince v sobě může ukrývat dost cenné bohatství. Jak se to dozvědět? K pravdě vám pomůže odborné ocenění mincí, které lze uskutečnit bezplatně. V Pražské mincovně vám ochotně ohodnotí minci numismatičtí experti, příležitost budete mít 3. dubna. Přední světoví znalci české a rakouské numismatiky se postarají, aby se k vám dostaly srozumitelné informace, a zároveň vám ochotně poradí.

Sdílet článek