elektronické podpisy

Výhody elektronického podpisu: Proč byste si ho měli pořídit

Běhání po úřadech je často náročné na čas. Musíte se dopravit do místa, kde daný úřad sídlí, případně zaparkovat vozidlo a dostavit se k příslušnému pracovníkovi. Tam na vás může čekat již fronta lidí, takže než na vás přijde řada, opět uběhne pár minut. To všechno vás stojí peníze, protože čas je drahý. Co takhle si byrokratické záležitosti zjednodušit elektronickým podpisem?

Co je to elektronický podpis

V internetovém prostředí se elektronické podpisy používají jako nástroj k identifikaci a autentizaci. Podpis je založený na certifikačních službách a využívá se především k podpisu elektronické pošty nebo konkrétního dokumentu v digitální podobě. Lidé mohou s pomocí elektronického podpisu zažádat o sociální dávky i podat daňové přiznání. Vše funguje tak, že je třeba si vygenerovat certifikát od poskytovatele – tedy od certifikační autority, a to za poplatek. Ten pak nahrát do operačního systému v počítači, případně do aplikace, s jejíž pomocí se ověřování skrze elektronický podpis provádí.

Elektronický podpis zdarma

Získat elektronické podpisy online je možné i prostřednictví české platformy Signosoft, která se tomuto věnuje již deset let. S plnou funkčností je zdarma prvních pět dokumentů. Připravuje se ale verze, v níž bude zasílání dokumentů opatřených elektronickým podpisem zdarma pořád. Je dobré to vědět a ušetřit. Za podpis v elektronické podobě, respektive za certifikát od certifikační autority se platí poplatky. Tak proč nevyužít toho, co se nabízí bezplatně? Platforma Signosoft funguje rychle a bezpečně a má univerzální použití. Mezi její klienty patří také velcí hráči na trhu. Signosoft aplikace je optimalizovaná pro všechna mobilní zařízení a prohlížeče. Podepisovat tak můžete kdekoliv a kdykoliv.

Buďte moderní a své úřední záležitosti vyřizujte online. Ušetříte tak spoustu času.