závěsy

Vybrat bytový textil není složité. Vhodné je sladit ho s ostatním zařízením bytu

Zařizování nového bytu patří k té lepší části stěhování. Sice s tím souvisí finanční výdaje, ale radost všechno vyváží. Dříve nebo později je nutné pořídit bytový textil, aby byt zútulnil a dodal mu příjemnou atmosféru.

Závěsy místo žaluzií

Jestliže nemáte na oknech žaluzie, musíte si vystačit se závěsy. Máte-li rádi téměř úplné zastínění, není složité si takovou látku zakoupit. Dekorační látky bývají v obchodní síti v bohatém výběru, takže skutečně není problém vybrat závěs takový, aby ladil s ostatním zařízením bytu. Vlastně závěs nemusí přímo ladit, může být výrazně jiný a stát se dominantou pokoje. Vše záleží na vkusu majitele bytu, jak se k věci postaví. Některé typy závěsů se prodávají již hotové, které stačí jen pověsit na garnýž. Pokud zakoupíte metráž, budete muset ještě závěsy nechat obroubit. Nebo se do práce pustit sami, jestliže si na to troufáte.

Metrážové záclony, nebo hotové? 

Stejné je to se záclonami. Ty se vyrábějí jako metráž v různých výškách. Většinou budete záclony vybírat podle typu okna. Obvykle se radí, že záclona by neměla clonit topení, aby teplo z radiátorů mohlo v zimě dobře proudit. Květinové motivy záclon se hodí zvláště do obývacího pokoje nebo ložnice. Ornamenty se budou vyjímat v kuchyni. Do dětského pokoje se nemusíte bát koupit záclony barevné s dětskými motivy. 

Pohodlné povlečení navodí příjemný spánek

Pečlivý výběr si zaslouží i povlečení. V současné době je na výběr hned několik materiálů, v nichž můžete spávat. Který je lepší? Záleží na požadavcích každého. Obecně však platí, že bavlna je ideální pro toho, kdo trpí atopickým ekzémem. Oblíbené je ovšem i krepové povlečení, jež se nemusí žehlit. Uspoří tak nejen finance, ale také čas, který je dnes vzácný.

Luxusně vyhlíží saténové povlečení. Vysoce kvalitní bavlněný satén je materiálem, v němž se vám bude příjemně spát. Určitě nebude problémem vybrat vhodný motiv. Při zvažování, jakou vybrat barvu, pravděpodobně budete brát v úvahu psychologii barev. Bílá je symbolem čistoty, šedá neutrální. Žlutá barva povlečení zvedne pocitovou teplotu v ložnici až o 2 °C. Hodí se tedy zvláště pro zimní období. Modré povlečení vás uklidní a pomůže vám odpoutat se od stresujících myšlenek. Zelená uklidňuje a zároveň navozuje pohodu a klid. Červená barva povlečení je energizující a černá působí elegantně, je-li použita s vhodnými doplňky.