Virtuální sídla podnikatelům šetří finance

virtuální sídla pro podnikatele

Velká spousta firem v posledním roce zjistila, že se vlastně vůbec nemusí scházet v kancelářích, práci lze provádět i na dálku z pohodlí domova. Většina zaměstnanců s tím sice dlouhodobě spokojená není, zůstat zavřený doma je jednotvárné, ale to je jiná kapitola. Hromada společností se rozhodla už nikdy nevrátit do kanceláří naplno – zaměstnancům nabízí nějakou variantu mezi oběma extrémy, například tři dny v kanceláři a dva doma. Jsou i takové, jež se do kanceláří nevrátí vůbec.

Práce z domu je totiž finančně mnohem úspornější. Firma nemusí platit pronájem fyzické kanceláře, neplatí ani elektřinu, kávu, kterou zaměstnanci vypijí, a odpadá mnoho dalších nákladů. Lze ale jenom tak zrušit kancelář? Někde mít sídlo zapsané musíte. Právě proto existují tzv. virtuální sídla pro podnikatele.

Co je virtuální sídlo a jaké výhody s sebou nese?

Virtuální sídlo je vaše virtuální adresa, kterou máte u firmy zapsanou, ale ve skutečnosti se na ní nevyskytujete. Tedy rozhodně ne každý den, ovšem v případě potřeby sem zajít můžete. Obvykle je možné využívat zde konferenční místnost na setkávání s klienty nebo kancelář. V budově se také nachází recepce, recepční se postará o veřejnost, která by vás zde hledala, i o vaši poštu, co vám sem přijde. Lze si ji vyzvedávat, nebo nechat přeposílat.

Hlavní výhoda je samozřejmě jasná – finanční úspora. Virtuální sídlo vás stojí pár stovek korun měsíčně podle typu služeb, o něž máte zájem, a také podle lokality. Což je další důležitý aspekt ke zvážení.

S virtuálním sídlem můžete sídlit kdekoliv

Co myslíte, že působí lépe na obchodní partnery a zákazníky – adresa z nějakého malého města, nebo z centra Prahy? Volba je jasná. S virtuálním sídlem firmy Praha tam můžete sídlit i vy. Nic nelegálního na tom není, vše je zákonně zcela v pořádku. Mnozí podnikatelé si také pochvalují, že v Praze jsou, kvůli velké koncentrace firem, méně časté kontroly ze strany finančního úřadu. Virtuální sídlo Praha pro podnikatele prostě má samé výhody.

Sdílet článek