Kování na interiérové dveře

V jakém stavu jsou dveře ve vašem prostoru?

Dveře v domácnosti, kancelářích a provozovnách mají důležité úkoly. Splňují je dokonale? Pojďte se s námi podívat na to, co můžete zkontrolovat. V jakém stavu jsou dveře v místnostech, kde se pohybujete?

Stylový prvek

Dveře v místnostech jsou nejen praktickou možností, jak oddělit jednotlivé místnosti, ale také stylovém prvkem, který hraje hlavní roli v designu celého prostoru. Kování na interiérové dveře by mělo být čisté a designově náležící celkovému konceptu místností. Kování pro posuvné dveře by pak mělo být stylově odpovídající konceptu, který jste si pro svůj prostor zvolili. Styl místnosti dokáží reprezentativní dveře výrazně vylepšit.

Funkčnost kování

Každý z nás již jistě zažil situaci, kdy se mu nepodařilo naplno zavřít dveře do některé z místností. na vině je již nefunkční mechanismus. Kování na interiérové dveře vždy musí být plně funkční. V případě, že dochází k zasekávání nebo nedovírání celého mechanismu, je na čase okamžitá výměna kování. Při opotřebení materiálu se může stát, že dveře nepůjdou zavírat vůbec, nebo naopak dojde k jejich zablokování v zámku. 

Dokonalá čistota

Stav dveří často vypovídá o stylu vedení našich prostor. Úklidová firma se vždy v rámci kancelářských a provozních ploch stará také o dezinfekci a očištění dveřních prostor. V případě domácností jsme na tento úkon velmi často sami. Prostory dveří je přitom potřeb uklízet pravidelně, aby nedošlo k trvalému poškození prostorů okolo dveřního kování, které může změnit vlivem nečistot a mastnoty trvale svou barvu. Po mnoha letech užívání je ale jasné, že i dobře udržované dveře potřebují výměnu nebo renovaci. 

Jak jsou na tom vaše dveře? Je jejich kování v pořádku? Bude potřeba dveře vyměnit nebo renovovat? Někdy postačí renovace svépomocí, kdy vyměníte pouze dveřní kování a zbytek dveří obrousíte a natřete novým nátěrem.