ZIMNÍ PNEUMATIKY

Test: nejlepší zimní pneu je od značky Continental

Když člověk najezdí každý rok tolik kilometrů jako obchodní zástupce, dost si rozmyslí, pro jaké pneumatiky se rozhodne. Nyní se hodně hovoří o univerzálních, které je možné používat celoročně. Přiznám se, že jsem o nich také uvažovala, ale nakonec vyhrála jiná volba. Koupila jsem pro období zimy zimní pneumatiky, s nimiž jsem velmi spokojená. Proč jsem se nakonec takto rozhodla?

Výhody a nevýhody celoročních pneumatik

Někdo jezdí celý rok na zimních gumách, což zákon nijak nezakazuje. Jiný volí celoroční pneumatiky a jezdí se mu na nich dobře. Důvod je jasný, ušetřit finance za přezouvání v pneuservisu. A také se nemusí řešit ta věčná Nerudovská otázka „kam s nimi“, tedy jak na úschovu pneu, na nichž momentálně člověk nejezdí. Prostor v garáži není nafukovací, a když se tam mají uložit i kola a lyže, tak prostě na pneumatiky už volné místo nezbude. Naštěstí, já toto řešit nemusím, místa mám poměrně dost.

Proč jsem se však nakonec rozhodla pro koupi zimních pneumatik? Jezdím autem opravdu hodně, denně ujedu několik desítek kilometrů za zákazníky. A potřebuji mít spolehlivě se chovající vůz. Což celoroční pneumatiky nejsou schopné dodržet. Na sněhu nezajistí opravdu bezpečnou jízdu, tak jako ty zimní gumy. A co bych si počala, až bych musela jet do horských oblastí?

Continental WinterContact TS 860 S, nebo Barum Polaris 3

Tak jsem si řekla, že si raději koupím opravdu kvalitní zimní pneumatiky. Vyhlédla jsem si model Barum Polaris 3. Pak mi ale kolega z práce doporučil na základě své vlastní zkušenosti novinku mezi pneumatikami Continental WinterContact TS 860 S, která na sněhu drží, mají vynikající brzdný výkon, jezdí se na nich bezpečně a zároveň jsou ekonomické, protože šetří spotřebu pohonných hmot. Tyto pneumatiky jsem si tedy koupila a musím potvrdit, že kolega nelhal. Jezdí se na nich velmi dobře.