Také hledáte s předstihem tipy na vánoční výzdobu?

Pokaždé, když začne školní rok, s povzdechem, že to uteklo, pomalu začínám na internetu hledat inspiraci na vánoční dárky a výzdobu. Než začnu svůj domov oblékat do vánočního, chci být připravená a seznámená se vším, co trh nabízí, abych si nakonec vybrala to nejlepší.

Když přijde advent, vánoční výzdoba bytu je dokončena, a čas do Štědrého dne už věnujeme jen bilancování, rozjímání a setkávání s přáteli. Vánoce, kdy se do poslední chvíle za něčím honíme, jsme vyměnili za předem naplánované, připravené v předstihu a plné pohody.

Vánoční výzdoba – inspirace a trendy

Po letech, kdy jsme výzdobu ladili podle módního diktátu spíš jednobarevně, byl v loňském roce zřetelný posun zpět k přírodě a tradici. Už se asi nesetkáme s hnědými a černými koulemi na stromku, v kurzu jsou stříbrné, zlaté a bílé ozdoby. Vrací se obliba domácích výrobků – slaměné figurky, zdobené perníčky, sušené ovoce a koření vytvoří vánoční atmosféru mnohem lépe než ty nejdražší ozdoby.

Chcete radu, jak si vyzdobit byt na vánoce? Berte všechny tipy na vánoční výzdobu s rezervou, proberte krabice s tím, co máte, použijte něco z toho na výrobu adventního věnce a zbytek naaranžujte tak, aby se to líbilo hlavně vám.

Čas, kdy okna rozzáří vánoční osvětlení

Ani si toho nevšimneme, těch pár měsíců uteče a rozsvítí se vánoční osvětlení na ulicích i v oknech a výlohách. I v těch jindy tmavých oknech bude zářit kometa, andílek či jiná světelná dekorace. To bude znamení i pro ty největší loudy, že Vánoce se blíží a je nejvyšší čas věnovat se přípravě.

My, co začínáme včas, se budeme tou dobou procházet nasvícenými ulicemi, ochutnávat svářené víno na tržnicích a věnovat adventní čas tomu, co opravdu znamená: advent je doba radostného očekávání příchodu spasitele, doba rozjímání a dobročinnosti. Je to období, kdy můžeme dohnat všechny resty za celý rok a navštívit nebo pozvat přátele, na něž během hektického roku nebylo dost času.