Starosti s lesem nechte na odbornících

výkup lesa

Vlastnictví lesa zahrnuje i povinnosti stanovené zákonem o lesích, na které vám možná nezbývá čas. Ne vždy můžete jako majitel zajistit těžbu dřeva, obnovu porostu, zjišťovat přítomnost škůdců, dělat preventivní opatření proti vzniku požárů, a k tomu všemu vést evidenci a další dokumentaci.

Nabízí se různá řešení

Jestliže nemáte do budoucna s vašimi lesními pozemky žádné konkrétní plány, mohl by být výkup lesa pro vás nejlepším řešením. Dlouhodobě se o lesy správně postarat může jen odborník, a pokud takového kolem sebe nemáte, stane se pro vás vlastnictví zalesněných pozemků spíš problém.

Les lze také pronajmout nebo si najít správce, který se vám o vše postará. Zajistí těžbu dřeva i následné zalesnění holin, prořezávání stromů i probírky lesa. Lesního hospodářství zkrátka necháte na něm.

HBR WOOD se umí postarat o les i legislativu

Mít zkušeného partnera, který se dokáže postarat o váš les i lesní pozemky, ať už se rozhodnete pro správu, pronájem či rovnou prodej, je v současné době neocenitelné. Dokážete si například zjistit skutečnou cenu vašeho lesa?

Při výkupu nejen získáte nejvyšší možnou cenu, zjištěnou zaměřením lesa nejmodernějšími prostředky (pracují s odchylkou pouze cca 2 %), zajistí také veškeré úkony spojené s prodejem a peníze vám vyplatí ještě před vkladem na katastr. Diskrétně vyřeší i případné zástavy či exekuce. Spolehlivost a profesionalitu společnosti HBR WOOD nejlépe dokládají reference lidí, kteří jejich služeb už využili.

Máte nevyužitá pole, louku nebo chcete prodat rybník?

Vlastníte půdu, pro kterou nemáte uplatnění nebo rybník, o nějž se nestíháte nebo neumíte postarat? Pronájem často nevyřeší všechny závazky s vlastnictvím spojené (legislativa, daně, atd.). HBR WOOD se nespecializuje jen na výkup lesů, profesionálně vám pomůže i s výkupem polí, luk, ostatních travních ploch, stejně jako s rybníky a rybníčky.

Sdílet článek