Šnekové dopravníky na obilí pořizujte přímo od výrobce

dopravníky na obilí

Jedním z největších výrobců šnekových dopravníků používaných i jako šnekové dopravníky na obilí je společnost CanAgrocz s.r.o. Jde o pobočku německé firmy CanAgro GmbH, jež nabízí šnekové dopravníky s výkony od 6 do 150 tun za hodinu.

Právě v České republice se vyrábí šnekové dopravníky poháněné elektromotory a hydromotory. Jde o velice kvalitní výrobky s dlouhou životností, které jsou buď žárově zinkované, nebo rovnou nerezové. Kvalitní je i varianta s vrchní práškovou barvou.

Šnekové dopravníky se hodí nejen jako dopravníky na obilí

Mohou sloužit jak pro plnění secích strojů, tak rozmetadel pro průmyslová hnojiva. Jiné šnekové dopravníky se hodí pro uhlí.

Typů šnekových dopravníků na obilí a hnojiva je poměrně hodně. Pokud jsou poháněné hydromotorem, vyrábí se s výpadem dozadu i s výpadem do strany. Mohou mít též vlastní podvozek, či být zabudované.

Dalšími jsou pak šnekové dopravníky poháněné elektromotorem. Ty bývají rovněž jak pojízdné, tak zabudované.

TIP: Typický a oblíbený šnekový dopravník obilí je trubkový šnek poháněný hydromotorem, určený pro montáž na jiný dopravní prostředek. Na výběr je lakovaná, zinkovaná i nerezová varianta. Firma dodává délky 4 až 5,4 m s průměrem 150 až 400 mm a s výkonem 20 až 300 tun za hodinu. K dopravníku je možné jako příslušenství dodat teleskopický, nebo ohebný výpad ovládaný elektromagnetickým ventilem.

Sortiment CanAgrocz

Společnost CanAgrocz, o níž najdete informace na webových stránkách www.canagro.cz, dále vyrábí pojízdné pásové dopravníky s výkony až 120 t/hod. Též elevátory a redlery s výkonem 20 až 80 t/hod. Dalším sortimentem jsou provětrávací jehly a kužely, či přejezdné rošty pro podlahové provětrávání. Firma se specializuje na technologie vhodné pro provětrávání, dosoušení, ale též čištění obilí. Dodává však rovněž další speciální skladovací technologie od jiných výrobců.

Sdílet článek