Sháníte luxusní italské víno? Koupíte ho i u nás

Možná to nevíte, ale Itálie je vinařskou velmocí, protože produkuje nejvíce vína. Není divu, každý region má svoji vinici. Úroda této jihoevropské země proto poskytuje nejpestřejší výběr druhů vín. Za nimi však nemusíte do tohoto věhlasného regionu, italské tekuté zlato seženete i u nás. 

Nejlepší Prosecca z Itálie

Regiony jako Toskánko, Piemonte a Veneto jsou centry italského vinařství. Právě z těchto míst pochází nejlepší Prosecca, což jsou typická italská vína. Název moku je odvozen od jména vesnice u Terstu, kde se toto šumivé víno vyrábí. Znáte však jeho historii? Prosecco se začalo vyrábět již ve starém Římě. Dnes existuje mnoho druhů, samotné Prosecco je lehké, nese tóny ovoce a bílých květů. Klasický brut je Prosecco Superiore Valdobbiadene DOCG Spumante Brut, skvělé je i Prosecco Treviso DOC Brut od Casa Bianca, což je sušší víno. Samotné Prosecco je typické bílé, před pár lety se ale oficiálně začala stáčet i jeho růžová variace a jedinými oficiálními odrůdami pro Prosecco Rosé jsou Glera a Pinot Noir. 

Výběr luxusních vín v Česku

Jistě se ptáte, kde tedy seženete kvalitní italská vína. U firmy VinoDoc, kde je pestrá škála italských vín, která se navíc pravidelně obměňuje. Majitelé totiž každoročně osobně ochutnávají vína přímo v srdci italských vinic, jezdí i na veletrhy. To nejvybranější z italské produkce zde najdete za příznivé ceny a je jedno, zda jde o vína pro každodenní příležitosti, klasické moky či vás zajímá výběr luxusních vín do archivu. To ale není vše, co VinoDoc prodává. K vínům patří i vynikající jídla a v Itálii to platí obzvlášť. Jen si vezměte italské siesty a jejich gurmánství. Na jejich stůl patří extra panenské olivové oleje nebo balzámové octy, které nabízí právě i VinoDoc. Tak ochutnejte kus Itálie po svém.