Protivínská ZOO chrání kriticky ohrožené druhy krokodýlů

krokodýlí ZOO

Zoologické zahrady jsou oblíbeným cílem dětí i dospělých. Hledáte-li však ZOO, ve které se seznámíte s tvory, které jen tak někde neuvidíte, navštivte krokodýlí ZOO v Protivíně a seznamte se se zvířaty, která jsou tu již miliony let. Krokodýli dokonce pamatují doby, kdy naši planetu obývali dinosauři, a proto jsou velmi často označováni jako živá fosilie.

Navštěvujete rádi zoologické zahrady? A byli jste již v krokodýlí ZOO v Protivíně? Právě zde si totiž můžete prohlédnout živočichy, kteří se již miliony let prakticky nezměnili. Navíc se zde můžete seznámit se světovou raritou – samicí bílého gaviála sundského – Afroditou, a nebo s Golemem, největším krokodýlem chovaným v ČR.

Světový úspěch

Krokodýlí ZOO v Protivíně se navíc může pochlubit světovým úspěchem. Jako v první ZOO na světě se zde totiž podařil odchov kriticky ohroženého gaviála indického mimo tropické pásmo. Celkem se vylíhlo 14 zdravých mláďat.

Cesta do pravěku aneb pravěká ZOO

Protivínská krokodýlí ZOO je skvělým tipem na výlet pro děti i dospělé. S velkou oblibou ji také navštěvují školy, pro které zde byl vytvořen speciální program s názvem Cesta do pravěku aneb pravěká ZOO.

Žáci se mohou těšit na expozici žijících fosilií včetně výstavy zajímavých dermoplastů, lebek a koster savců, ptáků, plazů a obojživelníků. Výstavě vévodí například lebka nosorožce černého a gorily horské. V rámci terária s gaviály je možné prohlédnout si také karetku novoguinejskou – jedinou karetovitou želvu žijící ve sladkých vodách.

Ochrana přírody

Cílem krokodýlí ZOO v Protivíně je vystavovat všech 23 recentních druhů krokodýlů, ale také poskytnout zdejším zvířatům ideální podmínky k rozmnožování. ZOO se stala členem evropských evropských záchovných programů (konkrétně ESB EAZA) pro pět druhů krokodýlů.

Sdílet článek