luxusní ručníky

Pro měkkost ručníků a osušek nemusíte nakupovat speciální přípravky

Být ručníkem je těžký život. Neustále se o vás někdo otírá, následně trávíte dlouhou dobu v pračce, abyste se zbavili všech nečistot a bakterií. Jste vystaveni horké vodě, chemikáliím, někdy také tvrdé vodě a spoustě různým vlivům, které zkracují vaši životnost. Dokonce i luxusní ručníky a osušky potřebují čas od času speciální péči, aby si zachovaly své nejlepší vlastnosti.

 Nepřeplňujte pračku

Pokud dáte do pračky příliš mnoho prádla, dojde k tomu, že pračku nadměrně zatěžujete. To vede ke zkrácení její životnosti. Na druhou stranu to nevede k dobře vypranému prádlo – po vytažení z pračky je prádlo pomačkáno, nedobře vypráno (některé skvrny zůstaly), navíc se v nich také mohl nahromadit prací prostředek. Pokud nejsou prací prostředky dostatečně vyprány z oblečení, mohou být důvodem, proč jsou i luxusní osušky a ručníky drsné. Dávejte raději méně než více.

Totéž platí o sušičce

Sušička je oblíbeným způsobem, jak můžete získat krásně měkké ručníky a vyhnout se také jejich žehlení. I při jejím použití je ale důležité, abychom ji nepřeplňovali. Pokud je buben sušičky příliš plný, nemůže jím proudit vzduch tak, jak je potřeba, abyste dosáhli měkkých a nadýchaných ručníků. Pro dobré sušení se doporučuje do sušičky vhodit tenisové míčky (nebo speciální míčky do sušičky), které odstraňují žmolky a současně změkčují a načechrávají ručníky a osušky.

Vyhýbejte se použití aviváže

Obecně se nedoporučuje pro oblečení, které je určeno do sušičky, používat avivážní prostředky. Důvod je velmi jednoduchý. Ačkoli aviváž může zajistit určité prospěšné vlastnosti vašemu oblečení či ložnímu prádlu (jako je svěžest a vůně), na druhou stranu je také důvodem, proč ručníky, utěrky a osušky ztrácejí svou savost. Důvodem je to, že aviváže obsahují silikon, který způsobuje voděodolnost textilií. V důsledku toho se ručník dobře neopere a ani dobře nesaje, což je jedna z jeho důležitých vlastností.