Příznaky úzkostí se nevyplácí ignorovat

Úzkosti jsou častým problémem naší společnosti a ohrožují ji podobně jako například gamblerství nebo jiné závislosti, po jejichž zjištění do hry nastupuje léčba závislostí. Jelikož mohou mít také negativní scénáře (dokonce mohou skončit nejčerněji, jak si umíme představit), je důležité si je uvědomit ve chvíli, kdy nám vstoupí do života. Nepodceňuje varovné příznaky a snažte se úzkostem aktivně předcházet.

Za úzkostmi může stát mnoho faktorů

Nabízí se otázka, co konkrétně stojí za úzkostmi. Ostatně když zjistíme, co za nimi konkrétně stojí, můžeme jim také hravě předcházet. Kupříkladu za nimi stojí dlouhodobý stres, který velmi často plyne ze stereotypního zaměstnání. Dále se mohou projevit vlivem nedostatku spánku, jimž můžeme trpět i z důvodu osobních. Špatná strava nebo obavy z budoucnosti – i to jsou typické zárodky vzniku úzkostí, tak pozor na to. 

Jak se úzkosti projevují

Ať už se vás týká jakýkoli důvod, příznaky úzkostí jsou naštěstí velmi podobné, ať už vás postihlo cokoliv. Svalové napětí, podrážděnost, ale také tlak na hrudi, pocity, že se nemůžete dostatečně nadechnout nebo trávicí problémy – ať už je to zácpa nebo průjem. 

Kromě fyzických příznaků vás výška mohou postihnout i ty psychické, které se ponesou hlavně ve znamení negativních myšlenek. 

Jak s úzkostmi bojovat?

Pravděpodobně nikdo nechce, aby se úzkosti dostaly do takového stádia, že se bude blížit naplnění těch nejčernějších scénářů. Už jen z toho důvodu byste měli znát a vědět, jak s úzkostmi bojovat, pakliže se jejich typické příznaky objeví na světle. 

Kupříkladu dbejte na to, abyste dostatečně spali a v nejlepším případě se vyhýbejte alkoholu. Zaměřte se na jednu jedinou aktivitu, věnujte se meditaci nebo dýchání a také do denního programu zařaďte pravidelný pohyb, ideálně tedy uvolňovací cviky.