Přesnost se v práci vyplácí! Zajistit ji pomohou kalibry

kalibry

Při každé práci je třeba postupovat promyšleně a uplatňovat osvědčené a praxí prověřené postupy. Zároveň je však na místě ve vhodných chvílích aplikovat nové metody a inovovat procesy. Pokud firma ustrne ve vývoji, dává tím konkurenci nemalou výhodu. To platí ve všech oborech lidské činnosti. Ani kovovýroba není výjimkou.

Proč by v kovovýrobě nemělo docházet k odchylkám od technické dokumentace?

1. Výroba je obvykle realizována ve větších sériích

Jakmile se zhotovuje velký počet zcela identických výrobků, využívá se automatizace. Výrobní linku je nutné nastavit zcela přesně. V první fázi je tedy nutné pečlivě kontrolovat jednotlivé fáze procesu, a nesplňuje-li vzorový produkt do nejmenšího detailu požadované parametry, odhalit příčinu a upravit nastavení linky. A právě ke kontrolnímu měření se používají kalibry. Pokud není chyba odhalena včas, může se snadno stát, že je celá série nepoužitelná. Důsledkem může být ztráta klienta, který se rozhodne raději využít služeb konkurenční firmy, případně i smluvní pokuta za nesplnění termínu. A kromě finančních ztrát tu jsou i ty materiální a časové.

2. Produkty kovovýroby jsou často součástky složitých mechanismů

Jelikož se kovovýroba hojně zabývá výrobou dílů do nejrůznějších vozidel, strojů a zařízení, musí být spolu kompatibilní i součásti pocházející od různých výrobců. A zdaleka nejde jen o to, aby bylo možné mechanismus smontovat, ale také aby byl zajištěn jeho provoz po celou dobu plánované životnosti. Je tedy třeba pečlivě volit materiál a naprosto přesně dodržet všechny rozměry i další parametry uvedené v technické dokumentaci. Kalibry jsou proto zcela nezbytné v každé dílně zpracovávající kovy. Ty opravdu důležité jsou na https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/.

Kalibry od českého dodavatele jsou naprosto spolehlivé

Kalibry, na které se lze bez obav spolehnout, jsou dostupné na https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/. V nabídce jsou všechny důležité kalibry včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp.

Sdílet článek