Posuvné dveře – bytový trend s řadou výhod

Posuvné dveře na stěnu

Dveře patří mezi klíčové bytové prvky, přitom je vnímáme jako běžnou samozřejmost a mnohdy si vůbec nepřipouštíme, jak je jejich výběr a sladění s interiérem důležitý. Na trhu existuje celá řada dveří a zárubní, jež vytváří v prostorách dojem luxusu. Vybírat můžete z celoprosklených, vzorovaných i plných dveří bez výplně a sladit tak dekor dveří s ostatními kousky nábytku, popřípadě s podlahou. Vkusně působí posuvné dveře na stěnu, jež garantují přesnost posuvu i zajímavé oživení místnosti.

Kam umístit prosklené dveře?

Chcete-li ze dveří učinit doslova ozdobu interiéru, pak vsaďte na prosklené posuvné dveře. Díky chytrému uchycení na zeď šetří dveře místo a nabízí řadu výhod. Jsou skvělou volbou třeba pro rodiny s dětmi či osoby s omezenou schopností pohybu. Na stránkách Rostadvere.cz naleznete mnoho modelů posuvných dveří, jež odpovídají aktuálním trendům a zároveň patří k nestárnoucí klasice, jež není žádným výkřikem poslední módy, ale naopak symbolizuje oblíbenost dekoru i řešení. Díky tomu si na své přijdou milovníci jednoduchosti i fanoušci originální podoby dveří. Posuvné dveře jsou navíc tiché a nevyžadují žádnou speciální údržbu. Mile budete překvapeni rovněž z ceny, ta je skutečně pohádková!

prosklené posuvné dveře

Prosklené dveře se skvěle hodí do malých prostor a všude tam, kde chcete místnosti opticky zvětšit. Také v pokojích, kde bojujete s nedostatkem světla, jsou skleněné dveře, popřípadě kombinace dekoru dřeva a výplní ideální variantou. Naopak plné dveře jsou vhodné pro sociální zázemí, toalety, sklepy či místnosti, kde nechcete být rušeni.

Dveře zajíždějící do pouzdra

Trendy a vyhledávané jsou pak posuvné dveře do pouzdra. Tato varianta slibuje tichý dojezd, perfektní zvukovou a též tepelnou izolaci. Tyto šoupací dveře lze zvolit opět v mnoha provedeních, přičemž oproti dveřím na stěnu mají nespornou výhodu – kdykoliv dle potřeby zajedou do pouzdra a tím pádem nabízí více variant pro komfortní bydlení. Hodí se prakticky kamkoliv, velmi efektivně vypadají třeba při dělení kuchyně a obývacího pokoje a rovněž dodají punc luxusu prostorné vstupní hale. Stavební pouzdra ERKADO pak můžete vybírat v jednokřídlé či dvoukřídlé podobě za výjimečné ceny.

Vždy záleží na vaší představě o pohodlném bydlení. Důležitý je stejně tak finanční rozpočet, věřte ale, že investice do kvalitních dveří a pouzder se vám brzy vrátí. Prakticky okamžitě si oblíbíte tichý chod dveří, žádné třískání či nuda. Posouvací dveře působí jemným a zároveň bezpečným dojmem a hodí se do každého typu bydlení. Oceníte je nejen v rodinném domě, ale též v bytě či kancelářích. Bydlete přesně tak, jak jste si vždy přáli, a vyberte si nové, kvalitní dveře s důrazem na detailní dílenské provedení od předních značek.

Sdílet článek