Poslání robotických vysavačů

xiaomi roborock sweep one s50

Diskuse kolem nich jsou stále vášnivé a stále rozdělují spotřebitele na dva tábory. Ti první robotický vysavač vlastní a nedají dopustit na jeho kvality, ti druzí ho ještě nevyzkoušeli, ale zarytě tvrdí, že se beztak bude zasekávat o nábytek a že nevysaje prach v koutech. Kde je tedy pravda a proč by měla druhá skupina slevit ze svých výroků?

Především – dnešní robotické vysavače se funkčností ani neblíží těm, které byly na trhu mezi prvními a jež, s nadsázkou řečeno, byly více rozměrné než výkonné. Vysavače, jež známe dnes, jsou už mnohdy opravdovou esencí výkonu, praktičnosti, efektivnosti i vkusu. Samozřejmě záleží na výrobci, na modelu i na ceně. Několik tipů, co byste při výběru neměli přehlížet, jsme pro vás ale sepsali už nyní.

Nepleťte si průběžný úklid s úklidem generálním

Důležité je kupovat vysavač s uvědoměním, že má intervalově sbírat prach, drobečky či zvířecí chlupy. K tomu je určen třeba model xiaomi roborock sweep one s50. Neměli bychom od něj ale očekávat, že nám kompletně vysaje sebevětší nečistoty. Bez rozdílu kvality – na toto robotický vysavač jednoduše není stavěný. Nastavíme-li si ale interval udržovacího úklidu, vracíme se den co den do čistého prostředí. Velký úklid s klasickým vysavačem a mopem tak můžeme komfortně odložit o pár dnů. Při nákupu robotického vysavače nepřehlédněte údaj „úspěšnost uklizené plochy“ (v %). Jako u všeho, čím vyšší procento, tím lepší služba.

Uklízí bez vás

A to je největší výhoda. Ano, většímu úklidu jednou za čas se nevyhnete, ale například drobečky od snídaně jsou pryč, než přijdete z práce – a nemusíte pro to udělat vůbec nic. Nejvýkonnější jsou na tvrdých podlahách. Vedle vysávání je současně schopen model xiaomi roborock sweep one s55 je přejet jemným mopem a zachytit i miniaturní částečky prachu. Stejně tak mají schopnost vysávat „na mokro“ – stačí si vybrat vysavač, který obsahuje nádobu na vodu.

Sdílet článek