Pojištění nahodilého poškození není jen pro nešiky

Pojištění nahodilého poškození

Náhoda je blbec. Navzdory maximální obezřetnosti vám zánovní telefon přesto vyklouzne z ruky. A samozřejmě na tvrdou dlažbu, která si s křehkou elektronikou příliš nerozumí. V „crash testech“ sice smartphone bez úhony obstál i pády z větší výšky, ale při vaší smůle se „rozletěl na atomy“. Běžná záruka vám nepomůže, protože k poškození došlo vaší vinou. Kdybyste vás alespoň telefon nestál většinu výplaty… Připomíná vám to něco? Pokud se vám lepí smůla na paty, sjednejte si pojištění nahodilého poškození.

Samozřejmě nejde jen o mobil. Dosadit si za něj můžete tablet, notebook či jiné zařízení, které se může při pádu snadno poškodit. Případně vám ho nějaký dobrák v nepozorovanou chvíli odcizí. Dvouletá záruka je v takové chvíli k ničemu – nedošlo přeci k závadě, kterou byste mohli reklamovat u prodejce. Reklamaci nelze uplatnit v případě závady vzniklé neopatrným zacházením a logicky ani při krádeži. Pokud si sjednáte pojištění nahodilého poškození, pojišťovna vám vzniklou škodu uhradí.

pojištění prodloužené záruky

Vyberte si kvalitní produkt a prostudujte si podmínky

Pojištění nahodilého poškození je praktické především pro majitele dražší elektroniky. Pojistit si lze vše od smartphonu přes televizor až po profesionální fotoaparát, ale podstatné jsou pojistné podmínky uvedené ve smlouvě konkrétního produktu. Je dobré vědět, že v praxi některé pojišťovny aplikují výluky, které popírají smysl pojištění.

Výše uvedené se týká méně známých pojišťoven a produktů, které nabízejí sami prodejci, nikoliv renomovaných institucí.

Dobrému hodnocení se těší pojištění od ERGO pojišťovny, která má v nabídce i další zajímavé produkty. Například pojištění prodloužené záruky o 36 měsíců nad rámec dvouleté lhůty.

pojištění odpovědnosti za škodu

A pokud máte strach, že svou nešikovností způsobíte škodu na majetku někoho dalšího, nezapomeňte si sjednat také pojištění odpovědnosti za škodu.

Sdílet článek