Podívejte se na nejpoužívanější nástroje pro truhláře

Stejně jako každé řemeslo, tak i práce se dřevem potřebuje specifickou sadu nástrojů. Každý řemeslník si uvědomuje, že správné nářadí je zásadní pro včasné vyhotovení výrobku. Podívejte se tedy na důležité nástroje pro truhláře, které nejen zpracování dřeva nejen usnadňují, ale zároveň i zkvalitňují. 

Ruční pila

V truhlářské dílně by rozhodně nemělo chybět několik ručních pil vhodných pro danou práci. Vzhledem ke svému mnohostrannému využití je ruční pila užitečným nástrojem, který by měl být vždy po ruce. 

Vodováha

Vodováha vám pomůže zajistit, aby byl povrch správně vyrovnán. Existují vodováhy delší a kratší. Záleží na tom, k jaké dřevoobráběcí činnosti ji potřebujete, s jak velkým materiálem pracujete a podobně. 

Pracovní kozy

Další skupinu tvoří pracovní kozy pro všemožné využití. Charakteristické jsou univerzálním provedením, ovšem najdou se i modely určené výhradně na řezání palivového dřeva či pro použití s paletou na stavbě a podobně. 

Dláto

Tesaři a truhláři používají i dláta, a to například k odštípnutí dřeva na dveřní panty a pro další jemné truhlářské práce. 

Hřebíkovačka

Jestliže pracujete se dřevem, neobejdete se bez hřebíkovačky. Ve své podstatě se jedná o pistoli na hřebíky, s níž je zatloukání rychlejší a efektivnější. 

Rychloupínací svorky

Obzvláště důležité jsou v truhlářství rychloupínací svorky, neboť se používají k držení i uchopení kusů dřeva a dalšího dřevěného materiálu. Můžete tedy řezat, vyřezávat a provádět další práce se dřevem bez použití rukou. Svorky jsou k dispozici v mnoha velikostech, provedeních a stylech. 

Jako truhlář máte plné ruce práce s řezáním, tvarováním a leštěním hotových děl. Když k tomu všemu pořídíte správné nástroje, práce je mnohem jednodušší. Podívejte se do e-shopu Simek.eu, kde koupíte vše potřebné.