Pamatujete si na švihadlo?

Lana a provazy

Švihadlo známe každý ze svého dětství a mnozí jej používají dodnes. Jedná se o opravdu praktickou pomůcku pro cvičení a všichni sportovci ji rádi používají. Jako všude i zde platí, že je důležitá kvalita. Co více, můžete dokonce pořídit kvalitní švihadla a další výrobky jako prádelní šňůry, houpací sítě nebo dokonce opratě od české firmy. Výrobou švihadel se zabývá výrobní družstvo Deštná, která vznikla vyčleněním z družstva JIPRO Lomnice nad Lužnicí v roce 1991. Od té doby dodává kvalitní švihadla a další produkty na tuzemský a slovenský trh.

Sportem ku zdraví

Švihadlo je oblíbenou a především základní cvičební pomůckou. I švihadel je samozřejmě více druhů, rozdělených například podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Opravdu doporučit můžeme například bavlněná švihadla, která jsou základním vybavením každé školní tělocvičny či fitka. Švihadla u dětí pomáhají zlepšit motoriku a pohyby těla, pro dospělé jsou zase skvělým nástrojem pro odbourání tuků. Švihadla z bavlny jsou pevná a velmi odolná proti mechanickému poškození. Dále můžeme zmínit také pletená švihadla, která jsou měkká a poddajná, což je velmi důležité pro snadnou manipulaci a příjemné cvičení.

V případě potřeby je možné připravit i pletená švihadla z PA vláken, která se dají barevně přizpůsobit a jsou mnohem odolnější proti vlhkosti.

Zlaté české ručičky

Výrobní družstvo Deštná si zakládá na precizním provedení. Vsaďte proto na českého výrobce a uvidíte, že nebudete zklamáni. Ne nadarmo se říká zlaté české ručičky. Sortiment této firmy se ale neomezuje pouze na tuto cvičební pomůcku. Zakoupit můžete také lana a provazy, které vám dobře poslouží. To vše s důrazem na kvalitu a hlavně příznivou cenu, kterou družstvo už dlouhou dobu drží příjemně při zemi. Potřebujete-li vybavit tělocvičnu nebo pořídit švihadlo jen pro sebe, nebojte se vsadit na český výrobek.

Sdílet článek