jak se zbavit kuny

Pachové ohradníky jsou ideálním prostředkem pro odpuzování kun v autě

Ona ta kuna je ve skutečnosti velmi hezké a roztomilé zvíře. Pokud se ovšem pohybuje ve svém domovském prostředí, a to v lese, a nemá své ostré zuby zakousnuté v některé z hadiček a kabelů elektroinstalace, brzdového nebo chladicího systému či izolace vašeho automobilu. Není příliš příjemné zjistit, že vám teče chladicí kapalina, protože kuna měla tu potřebu si pomocí zubů okusit, co ty zajímavé hadičky jsou vlastně zač. Jak na kuny, aby se pro příště vzdaly nápadů na ohryzávání vybavení vozidla?

Jak se zbavit kuny v automobilu

Kuna auto miluje. Hlavně jeho zahřátý motor, a to zvláště v období, kdy už je venku poměrně chladno a nevlídno. To pak taková kuna neváhá s návštěvou vašeho vozidla a udělá si v něm pěkný mejdan a pohodlný nový domov. Chcete-li se kuny nadobro zbavit, nesmíte ji nijak přitom ohrozit na životě. V České republice je totiž kuna lesní celoročně chráněná. Zapomeňte tedy na to, že byste na ni nastražili nějakou život ohrožující past. Můžete ovšem vyzkoušet něco ekologického – lidské vlasy, nebo chlupy z vašeho psího kamaráda. Psů a lidí se kuny bojí a návštěvu místa, kde by jim hrozilo se s nimi potkat, si raději dobře rozmyslí.

Pachové odpuzovače kunám nevoní

Další z možností, jak se zbavit kuny, je nastražit na ni pachový odpuzovač Antifer v rozprašovači. Funguje velmi jednoduše. Vezmete látku nebo stačí i buničina, na niž naaplikujete potřebné množství Antiferu. Rozhodně přípravek nepoužívejte přímo na motor nebo jiné části vašeho vozu. Látku napuštěnou přípravkem Antifer umístěte uvnitř automobilu tam, kde předpokládáte, že se kuna bude nejvíce vyskytovat. Antifer vydává po dobu asi čtyř týdnů charakteristický zápach, který kunám příliš nevoní. Je tedy poměrně reálné, že se takto označenému vozidlu raději kuny obloukem vyhnou, a vy pak budete mít po nepříjemných starostech.