Ochutnali jste už vína z Gruzie? Jejich chuť vás dostane

Gruzie je malý stát, o kterém toho většina z nás moc neví. Tato země leží na rozhraní jihovýchodní Evropy a jihozápadní Asie a má přístup k Černému moři. Není to zrovna destinace vyhledávaná pro trávení letní dovolené, ale jednu zajímavou věc nám přece jen nabídnout může. Gruzie má vyhlášené vinařské oblasti a vybraná vína z této země jsou považovaná za jedny z nejkvalitnějších a nejzajímavějších na světě. 

Kde můžete v Čechách sehnat kvalitní gruzínská vína?

Existuje internetový obchod, který se zaměřuje výhradně na vína z Gruzie. Do této online vinotéky jsou pečlivě vybíraná vína z malých a středních gruzínských vinařství. Velmi kvalitní vína pochází z oblasti Gruzínské Kachetie. Mají výraznou a plnou chuť, kterou získávají díky jižně položeným svahům vinic. Nejen suchá červená vína si oblíbili milovníci vín z celého světa.

Vsaďte na vína z dubových sudů

Bariková červená vína, která zrají v dubových sudech (z francouzského barrique) jsou i dnes součástí každého moderního vinařství. Pro tato gruzínská vína se používají prvotřídní dřevěné sudy z dubů, které rostou na severních svazích kavkazských hor. Dubové dřevo na sudy prochází dlouhým schnutím a vína se vyznačují měkkými tříslovinami a svěžím, ovocným a minerálním chuťovým profilem. 

Excelentní víno jako dárek

Pokud přemýšlíte, jakým vínem obdarovat své blízké, je to právě víno z Gruzie, které se může stát perfektním dárkem. Je neokoukané a každého nadchne jeho nezaměnitelná chuť. V internetovém obchodě se proto nabízí i víno dodávané v luxusních boxech, díky kterým vám odpadne starost s balením dárku. 

Oblíbené jsou také degustační sady, které nabízí možnost ochutnat vzorky gruzínských vín z různých oblastí. Gruzie jich má celkem 9 a nachází se po celé zemi. 

Objevte i vy kouzlo delikátních vín z této téměř zapomenuté kolébky vinařství.