pomůcky na pletení

Obliba pletení opět vzrůstá

Záliby a koníčky se postupem času různě mění. Moderní doba s sebou přinesla především oblibu sportovních aktivit, kterým dává přednost hlavně mladší generace. Ale i ona našla zalíbení v ručních pracích,jako jsou třeba pletení nebo háčkování. Proč tomu tak je?

Pletení jako odpočinková činnost

Jednu dobu po Sametové revoluci to vypadalo, že pletení a háčkování zajdou na úbytě a lidé se k nim již nikdy nevrátí. Ale opak se stal pravdou a dnes najdete zdatné pletařky nejen mezi staršími ženami, ale s jehlicemi umějí vládnout i mnohé zástupkyně mladších ročníků. Je to možná dáno touhou mít doma originální výrobek, který nikdo jiný nemá. 

Pletení je také uklidňující činnost, která umí navodit příjemné chvíle pohody. Stačí si s ním sednout před televizi, pustit si svůj oblíbený film či seriál a plést. Nebo poslouchat pohodovou audioknihu. Lidé v moderní hektické době potřebují mít něco příjemného pro odpočinek. A pletení jim to dává.

Pomůcky na pletení

V současnosti není problém koupit jakékoliv pomůcky na pletení. Kamenné galanterie i internetové obchody nabízejí nepřebernou nabídku všech možných potřeb pletařek – jehlice různé síly, počítače oček, košíky na pletení a další drobnosti, bez kterých se nelze obejít. Jen jehlice čítají několik druhů – ponožkové, kruhové, bambusové. Každá se hodí na výrobu něčeho jiného.

Kvalitní přírodní vlna je základem

Nedílnou součástí sortimentu galanterie je také nabídka merino vlny na pletení, která patří k tomu nejlepšímu, co se na trhu dá pořídit. Lze pochopitelně plést i z umělých vláken, ale vlna je prostě vlna. Je příjemná na omak, nabízí antibakteriální vlastnosti a výborně izoluje od chladu. Pokud chce pletařka vytvořit kousek, který bude hodný moderní doby, sáhne po vlně jako materiálu první volby. Na trhu je na výběr velké množství různých barevných odstínů, které lze společně kombinovat.