Neumíte kvalitně cizí jazyk? Vezměte si na pomoc tlumočníka

road-sign-799141_1280

Přeložit nějaký text ať už odborný či osobní, občas potřebuje takřka každý. Ovšem ne všichni mají dostatečné znalosti na to, aby dokázali celý text přeložit správně jak po gramatické stránce, tak i po té stylistické. Zejména pokud se jedná o důležitý dokument, který musí být precizní a naprosto bezchybný, je mnohem lepší nechat si ho přeložit od specializované firmy. Taktéž v případě, že neumíte dostatečně konverzovat v cizím jazyce a máte mít schůzku s velmi důležitým, ovšem zahraničním klientem, určitě neuděláte chybu profesionálním tlumočníkem.

Žádný jazyk není problém

Překladatelských agentur je v České republice poměrně dostatek, a tak určitě není problém s výběrem. Ovšem ne všechny jsou stejně kvalitní. Proto věnujte vašemu výběru dostatečnou pozornost a rozhodně nic neuspěchejte. Vybírejte podle toho, jak dlouho již na trhu společnost působí, do kolika jazyků je schopna překládat či tlumočit a asi nejpřínosnějším hlediskem jsou pozitivní či negativní recenze od klientů. Dnes by už měly být samozřejmostí jazyky jako je: angličtina, němčina, francouzština, španělština, ale také čínština, ruština, japonština nebo arabština a dokonce i slovenština. Čím větší výběr, tím lépe. Důležitý je i výběr kvalifikovaných překladatelů a tlumočníků. Také se zajímejte o potřebné certifikace.

Kde využijete překlady a tlumočení?

Je mnoho oblastí, kde můžete profesionální překlad či tlumočníka potřebovat:

· Technické překlady

· Překlady katalogů

· Právní překlady

· Překlady smluv, ekonomické nebo finanční

· Tlumočení při jednáních a konferencích (konsekutivní a simultánní)

· Soudní tlumočení

Velkým bonusem je i to, pokud agentura poskytuje audio a video záznamy nebo možnost expresních překladů a tlumočení. Mezi kvalitní agentury na našem trhu patří i společnost Presto, která u nás působí již od roku 1990 a dokázala si vybudovat velmi slušné zázemí a má za sebou mnoho spokojených klientů.

Ať už si vyberete jakoukoliv překladatelskou společnost, nikdy nehleďte jen na cenu. Ne vždy budou nejnižší ceny zárukou spokojenosti. V první řadě vždy hleďte na kvalitu poskytovaných služeb. Teprve pak budete mít jistotu, že vámi požadované služby budou vyřízeny na 100 %.

Sdílet článek