NeoCube: Magnetický hlavolam pro uvolnění mysli

NeoCube

Co je NeoCube? Magnetická stavebnice, hlavolam, skládající se z 216 magnetických kuliček. Sice malých, ale silných. Magnety o průměru 5 mm jsou totiž neodymové. Magnetické kuličky pomáhají uvolnit mysl, posílit soustředění a taky procvičit prsty. Podívejte se, jak NeoCube vypadá.

Kostka NeoCube z kuliček

Když 216 magnetických kuliček poskládáte do tvaru o počtu 6 × 6 × 6, vznikne základní tvar – kostka. Od ní vlastně dostal hlavolam název – „Neo“ neodymová + „Cube“ kostka. Hlavolam s kuličkami se dá ale také sehnat pod názvy BuckyBalls či Zen Magnets. Jedná se však stále o stejné magnetické kuličky.

Magnetická stavebnice

Jak začít? Na natočení záleží

Jak vůbec začít magnetické kuličky skládat? Nejlépe vám to půjde, když z nich nejprve složíte řetízek. Potom třeba řetízek o dvou řadách, pak hada ze 4 řad a tak dále. Pokud vám sousední kuličky nebudou moc držet u sebe, stačí jednu z nich natočit, aby k sobě pasovaly póly magnetů a neodpuzovaly se.

Procvičte si prsty, relaxujte

Už tím, že kuličky různě natáčíte a skládáte, si procvičujete prsty. A to se může v dnešní době hodit. Je to příjemná změna od ťukání do klávesnice nebo na displeji mobilu.

Skládání 2D i 3D tvarů zaměstnává mysl. Je třeba nad tím trochu přemýšlet, což vás hezky odtrhne od každodenního shonu a hlava si díky tomu odpočine.

magnetická stavebnice NeoCube Original

Ornamenty, krychle, trojúhelníky i zvířátka

Jaké tvary se dají z kuliček skládat? Skoro všechny. Ty nejjednodušší „placaté”, dvojrozměrné – ornamenty, hvězdičky a jiné geometrické tvary. Později můžete vrstvy navyšovat a vytvářet trojrozměrné objekty – kvádry, krychle, koule, pyramidy, tvar diamantu nebo různá zvířátka a objekty. Inspirujte se třeba na webu NeoCube.cz.

Stříbrné NeoCube original i v barvách

Základní magnetická stavebnice NeoCube Original je z kovově vypadajících kuliček. K mání jsou ale i magnetické kuličky a magnety pozlacené, postříbřené, černé nebo barevné.

Malým dětem do rukou magnety nepatří

I když může NeoCube vypadat jako hračka, stále se jedná o silné neodymové magnety. Jedna kulička disponuje magnetickou silou 250 gramů. Proto určitě nepatří do rukou malých dětí, které by je mohly spolknout.

Podívejte se na všechny varianty magnetických kuliček NeoCube a pusťte se do skládání. Je to zábava!

Sdílet článek