Nápadité domečky a dětská hřiště

Venkovní zábava pro děti musí být opravdu nápaditá, aby se odpoutaly od televize a mobilů. Pobyt na čerstvém vzduchu je však velmi prospěšný v každém věku, proto se vyplatí investovat do pomůcek, které se jen tak snadno nezařadí mezi nudné modely. 

Dětské hřiště jako místo setkávání

Rodiče udělají pro děti skoro všechno. Pokud se dětské pokoje zdají najednou nezáživné a nemoderní, rychle je vyplní hračkami, hrami, novým nábytkem nebo zajímavými doplňky s motivy oblíbených postaviček, zvířat nebo květin. Venkovní vyplnění volného času je poněkud složitější, ale pokud se dětská hřiště pro obce objeví i u vás, půjde o dokonalé místo k setkávání s kamarády a přebytečná energie se zde rychle spotřebuje. Kluci a holčičky se budou domů vracet se značnou únavou, ale také se zvláštní radostí na srdci. Současná dětská hřiště mohou obsahovat workoutové sestavy, kde se rozvíjejí pohybové aktivity dětí, mládeže i dospěláků. Provádějí se tady třeba cviky využívající vlastní váhu, lezení na lanové síti, buduje se svalová síla, zvyšuje se vytrvalost nohou, rozvíjí se obratnost celého těla. Doporučuje se doplnění o dopadové plochy, které se vytvářejí ze sypkého materiálu alespoň o síle třicet centimetrů. 

Hraní v domečku

Kdo s vzpomíná na dětství, kdy si přál svůj vlastní domek? Dětské domečky jsou nyní k dostání v několika variantách. Dobrou zprávou je, že se dají velice snadno sestavit a hodí se jak do exteriéru, tak do interiéru. Vedle domečku můžete mít nějakou variantu skluzavky, jelikož jde také o populární doplněk, který naši nejmenší naprosto zbožňují. Vaše zahrady a obecní pozemky mohou doplnit i další doplňky na hřiště, pískoviště, hračky, houpačky, kolotoče, trampolíny, dopadové plochy a mnoho jiného. Ucelenou nabídku najdete zde, kde si lze také prohlédnout fotografie a přečíst si podrobné informace, jak sestavy vypadají a k čemu přesně slouží.