Kvalitní matrace

Na jaké druhy matrací můžete narazit?

Kvalitní matrace je velmi důležitá pro váš zdravý spánek. Díky tomu, že se vyspíte tak, jak máte, bude celý váš den probíhat o něco lépe. Také předejdete bolestem zad a otlačeninám. Není divu, že nabídka matrací je velmi rozšířená, a proto je velmi jednoduché se v ní ztratit. Prvním parametrem, který by vás při výběru měl zajímat, je tvrdost matrace. Pak se zabývejte tím, jaký typ matrace zvolit. Zde jsou některé méně obvyklé druhy matrací, na které můžete narazit.

Sendvičové matrace

Jedná se o typ pěnové matrace, která je vyrobena hned ze dvou druhů pěny. Díky tomu je matrace pohodlnější. Nejčastěji narazíte a matraci, která skrývá studenou (HR) pěnu jako jádro, které je obaleno paměťovou pěnou.

Bio matrace

Bio matrace je vyrobena z přírodních materiálů a na základě ekologických standardů. S její koupí se tedy nemusíte bát, že zatěžujete životní prostředí.

Zdravotní matrace

Tyto matrace byly vyrobeny za účelem kvalitního spánku. Zdravotní matrace jsou opatřeny certifikátem, který to dokazuje. Mohou se vyznačovat takovými vlastnostmi, jako je hypoalergennost. Vhodné jsou také pro osoby, které jsou dlouhodobě upoutané na lůžko.

Ortopedické matrace

Hodí se zejména pro ty, kteří trpí na bolesti zad a případné nemoci páteře. Byly navrženy, aby vaší páteři poskytovaly co možná nejlepší oporu. Pokud na ní budete spát, bude váha vašeho těla (ať už je jakákoli) optimálně rozložena.

Gelové matrace

Jedná se o typ pěnové matrace, která je vyrobena ze studené nebo paměťové pěny. Obohacena je ale také o gel, který není třeba doplňovat. Ten působí na vaše tělo tak, že mu poskytuje dostatečnou oporu a díky tomu se může tělo uvolnit. Taktéž je vhodný pro ty, kteří chtějí eliminovat množství bakterií a roztočů v domácnosti – gelové matrace nejsou příznivým prostředím pro jejich život.

Antidekubitní matrace

Vhodné jsou zejména pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko. Jsou vyrobeny tak, aby nevznikaly proleženiny a podporovaly páteř.