Může vám sauna pomoci zhubnout?

Sauna je jednou z nejoblíbenějších wellness procedur. Přináší mnohé zdravotní výhody na lidské tělo – od snížení stresu, po lepší zdraví mozku a srdce. Zajít si do sauny je velice snadné, protože tato procedura je dostupná i v menších městech. Wellness v Ostravě, Praze, Brně nebo třeba Hodoníně – vše je možné. I mnohem menší města mohou poskytovat dokonce i privátní wellness. To se hodí pro ty, kteří touží po romantice nebo prostě jen po soukromí.

Sauna a hubnutí

Pouhé sezení v sauně vám příliš nepomáhá spálit přebytečný tuk. Přesto však můžete zaznamenat po sauně váhový úbytek. To je způsobeno dočasným vyloučením vody v podobě potu z těla. Nadměrné teplo způsobuje ale také to, že kromě vody vylučujete i nebezpečné toxiny z těla. To tedy znamená, že když jste v sauně, tak v podstatě dehydratujete své tělo. Nevytváříte žádné svaly a nespalujete tuky. Pokud se po odchodu ze sauny nehydratujete, ztráta vody může vyvolávat iluzi hubnutí. A k hubnutí je důležité, aby tělo zůstalo hydratované.

Hydratace po sauně

Vzhledem k tomu, že váhový úbytek, který v sauně zaznamenáte, je způsoben pouze ztrátou vody, je důležité myslet na to, abyste tuto vodu co nejdříve po sauně doplnili. Díky ztrátě vody se ve skutečnosti nehubne, dokonce by mohlo dojít k zadržování vody, protože tělo získá dojem, že by vodou mělo začít šetřit. Proto je důležité pít po každé sauně. Pokud jste ve velkém horku (v sauně), může to mít za následek vyšší srdeční frekvenci. Díky tomu ve skutečnosti ztrácíte více kalorií v sauně, než když byste seděli doma na gauči při běžných teplotách. Tento dopad je však minimální a nebude mít významný celkový dopad na celkové spálené kalorie.

Doplněk hubnutí

Samotné sezení v sauně vám tedy s hubnutím nepomáhá. Může se ale stát doprovodným prostředkem hubnutí, neboť podporuje proces detoxikace. Zároveň pozitivně působí také na vaše svalstvo, které je unavené cvičením. Napomáhá jeho regeneraci.