omítky

Moderní rekonstrukce: strojní omítání a úsporné zateplování budov

Jestliže rekonstruujete, určitě toužíte vybrat pro svůj dům či byt to nejlepší, co se nebzí na trhu. Pokud chcete mít hezky hladké zdi bez jakýchkoliv nerovností a být si jisti kvalitou zvoleného materiálu, rozhodně se vám vyplatí strojní omítky. O jejich dalších výhodách se dozvíte v našem článku. Také vám představíme společnost zabývající se zateplováním budov, které vám přinese značnou úsporu energie.

Jak funguje strojní omítání a v čem tkví jeho výhody

Omítací směs se připraví ve správném poměru z vody a suché maltové směsi ve speciálním omítacím stroji – omítačce. Nanáší se pomocí vysokotlakého stroje, který ji nastříká na zeď i stropy a poté se za pomoci lišt stáhne a dokonale uhladí. Výhodou takového nanášení omítky je rychlost a s tím spojená úspora financí. Také ušetříte materiál, protože strojní omítka se nanáší pouze v jedné vrstvě. Tím, že si zvolíte strojní omítání, urychlíte celou realizaci a navíc budete mít zdi omítnuty kvalitním materiálem. A výsledek? Dokonale hladký povrch!

Ušetřit můžete díky kvalitnímu zateplení

Ceny za energie stále rostou a tento trend se jen tak nezmění. Každý, kdo se pouští do stavby domu nebo rekonstrukce, by si měl toto uvědomit a zjistit si veškeré možnosti, jak na energiích ušetřit. Kvalitním zateplením si můžete hodně pomoci. Zjistěte si, jaké zateplovací systémy firmy nabízejí, a informujte se. Například společnost Horňák – Strojní omítání, která působí v Českých Budějovicích, využívá systémy Cemix. Využívají dvojvrstvou omítku a zateplování budovy polystyrenem.

Společnost má za sebou stovky realizací na průmyslových i rezidenčních objektech a je tak jednou z firem, na které se v případě pořeby můžete s jakýmkoliv problémem týkajícím se omítek a zateplování obrátit. Kontaktujte zateplování budov České Budějovice.