Manipulační technika: Vakuové přísavky na sklo a stavební jeřáby od firmy Uplifter

Stavební jeřáby

Není to právě jednoduché vzít velkou tabuli skla a jít. Nést ji jeden člověk nemůže, obvykle to vyžaduje asistenci alespoň dvou osob. Jenže za co sklo chytnout? Je hladké, a když ho uchopíte za hrany, může se stát, že vám vyklouzne z rukou, spadne a roztříští se na tisíc kousků. Od toho tu je manipulační technika, která pomůže.

Na přenos tabulí skla jsou vhodné vakuové přísavky

Pro přesun skleněných tabulí z místa na místo jsou ideálním pomocníkem přísavky na sklo. Pracují na principu podtlaku. Jsou bezpečné a praktické a práce s nimi je velmi jednoduchá. Dokonce mohou najít uplatnění i při přesunu předmětů, jež hladký povrch jako sklo nemají. Unesou zátěž od 50 do 79 kilogramů podle toho, jak veliký je průměr talíře.

Jak pracuje vakuová přísavka?

Princip fungování přísavky na sklo je snadný. Na případnou ztrátu vakua, kdy by ztratily přísavky zároveň i svoji funkci, upozorňuje červená ryska. Ten, kdo s předmětem manipuluje, má díky tomu okamžitý přehled a může ihned zareagovat. Tím předejde případnému poškození břemene i možnému zranění přenášejících osob, pokud by se jednalo třeba o velkou tabuli skla. 

Zpětným ventilem je možné regulovat ztrátu podtlaku pouhým palcem ruky, která přísavku drží. Vedle toho ještě je vypuštění ventil, jenž pomůže uvolnit břemeno bez větších průtahů. Přísavky jsou vyrobené z odolného materiálu, rukojeť je celokovová a kvalitní guma nabízí dlouhou životnost.

Stavební jeřáby k pronájmu

Kromě předmětů, které se přenášejí ručně, však existují i ty objemné a těžké, na něž lidská síla už nestačí a musí přijít na řadu technika. Stavební jeřáby jsou ideálním pomocníkem při manipulaci s velikými břemeny. Víte, že firma Uplifter vám jeřáb prodá i pronajme? Pronájem je výhodný pro toho, kdo potřebuje práci jeřábu jen občas. Dokonce je možné si pronajmout i obslužný personál.

Sdílet článek