Máchovo jezero zve k relaxaci u vody

máchovo jezero ubytování

Čas letních dovolených vytáhne z domova nejednoho turistu. Pro milovníky českých luhů a hájů se najde spousta zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. Jednou z variant příjemného ubytování jsou kempy s vybavenými chatičkami, které mají oproti stanům jednu velkou výhodu. Je v nich prima i při déle trvajícím dešti.

Ubytování u Máchova jezera

Kdo má rád vodu, obvykle se za ní ve dnech svého volna vypraví. Koupání a příjemné lenošení nabízí i Máchovo jezero, které je ve skutečnosti rybníkem, založeným v roce 1366 císařem Karlem IV. Od 19. století je s ním spojena tradice letních lázeňských pobytů v Doksech. Kouzelné prostředí s výhledem na hradní zříceninu Bezděz a pozvolné svažování dna rybníku vždy lákalo k odpočinku u vody. Chatky Máchovo jezero nabízejí sportovní i rekreační vyžití pro celé rodiny. Pro děti jsou přichystány trampolína, prolézačky i pískoviště. Šlapadla a loďky zaujmou nejen jejich rodiče. Nebo dáte přednost plavbě na parníku?

Čtyřlůžkové chatky pro rodiny

Máchovo jezero ubytování – to jsou i Staré Splavy. Nabízejí zázemí, kde můžete strávit příjemný čas své letní dovolené. Účelně zařízené čtyřlůžkové chatky s chladničkou vám poskytnou útočiště před sluncem i klid pro večerní odpočinek po dni stráveném u vody Máchova jezera. O jídlo se vám postará místní jídelna s barem dle vašeho výběru buď formou polopenze, nebo plné penze. Večeře bývá teplá s polévkou.

Sociální zařízení je společné v dostatečném množství. Součástí areálu je i volejbalové hřiště a minigolf. Rádi opékáte nad přímým ohněm? Pak není nic jednoduššího než si zakoupit uzeniny a rozdělat oheň v některém z ohnišť a pustit se do díla.

Výlety do okolí Máchova jezera

V blízkosti Máchova jezera najdete spoustu zajímavých míst, která můžete navštívit ve dnech, kdy počasí nebude příliš přát koupání. Hrady Bezděz nebo Houska, zámky Zákupy či Zahrádky jsou jedněmi z nich. Určitě si nenechte ujít ani ZOO v Liberci a horu Ještěd tamtéž.

Sdílet článek