Likvidace aut patří do rukou profesionálů

Co s vozidlem, které už nepoužíváte a je prakticky neprodejné? Dle zákona ho musíte ekologicky zlikvidovat. Samozřejmě ne vy sami, existují firmy, jež se na to specializují. A ty vám za vaše vozidlo dokonce i zaplatí!

Výkup vozidel k likvidaci nabízí například Zlikvidujauto.cz, společnost specializující se na oblast Liberce, Frýdlantu, Turnova, Mladé Boleslavi, Semil, Tanvaldu, Hrádku nad Nisou, Jablonce nad Nisou a okolí.

Jak to funguje v praxi?

Nejdříve poptáte likvidaci vozidla. Buď telefonicky, nebo přes formulář na webu. Je potřeba uvést značku a model vozu, rok výroby, město, kde stojí, a některé další informace. Na základě této nezávazné poptávky vás zástupce firmy kontaktuje, sdělí vám přibližnou částku, kterou by vám mohli vyplatit, a domluví si termín, kdy by si pro vůz přijeli. Pro vás je všechno bez starostí, pro auto si přijedou až k vám, na místě za něj zaplatí a odtáhnou ho, do 100 km je odtah zdarma. Kolik peněz dostanete, záleží na stavu vozidla a také poptávce po daných náhradních dílech na trhu. Částka může dosahovat až 10 000 Kč.

A co ekologická likvidace?

Firma provádí ekologické likvidace aut v souladu se zákony. To znamená, že vám při převzetí vozidla také vystaví potvrzení o ekologické likvidaci vozidel. Údaje dokonce sami odesílají na MAISOH (server Ministerstva životního prostředí), kde si lze platnost potvrzení ověřit.

Vy už pak jen s potvrzením zajdete na odbor dopravy, kde vozidlo vyřadí z registru. Na závěr si nezapomeňte zrušit povinné ručení (to se ruší až na závěr, kdy už je vozidlo vyřazeno). V případě zájmu za vás odhlášení z registru vyřídí společnost Zlikvidujauto, pouze povinné ručení budete muset zrušit sami.

Zlikvidujauto nabízí dále i prodej náhradních dílů, vykupují také autovraky. Neváhejte se na ně obrátit, jistě vám pomohou.