Letos do na zahraničí nevypadá. Zamiřte raději do Beskyd

ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem

Koronavirová situace na malý okamžik zavřela české hranice, tedy nejen české. Pandemie vypukla prakticky v každé části světa a jednotlivé země se k tomu snaží přistupovat samozřejmě zodpovědně. Jelikož se však pandemie zvládá v každé zemi jinak, mají Češi krapet obavy vyjíždět jinam než za humno. Ani s letními dovolenými to zrovna nevypadá dobře, přece jen obavy a strach bude pravděpodobně převládat. Naštěstí je v České republice hromada krás, které stojí za vidění. Například takové Beskydy jsou ideálním místem, kde strávit dovolenou. A ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem jménem penzion Jurášek to pravé místo, kde přespat. 

Ve zmiňovaném penzionu se dočkáte také wellness služeb, které budou vaší odměnou, pokud zdoláte třeba zdelší nejvyšší vrchol, kterým je Lysá hora. 

Vzhůru na Lysou horu

Jak jsme zmínili, Lysá hora je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. A řada lidí si ji právě díky tomu chce připsat na svůj seznam zdolaných vrcholů. Na samotnou horu vede hned několik tras, zmínit je možné například Bezručův výplaz, který patří dlouhodobě k nejvyužívanějším. Trasa není příliš náročná, navíc nabízí opravdu krásný výhled na okolní přírodu. Cesta je pojmenována po známém českém básníkovi, který se zdejší přírodou a výhledy nechal inspirovat v mnoha svých dílech. 

Ostatně pokud máte Petra Bezruče rádi, rozhodně byste v Beskydech neměli vynechat ani jeho srub, který spravuje dlouhodobě Slezské zemské muzeum. Je to místo, kde Petr Bezruč pobýval, a dýchá to tu opravdu nevšední atmosférou. 

Najděte Satinské vodopády

Řada lidí se vydává hledat například Satinské vodopády, které jsou považovány za poklad Beskyd. Důvodem tohoto označení je především fakt, že ne každý je najde. Nejsou sice nijak schované, ale nevede k nim zrovna snadná cesta. Když je však najdete, můžete si další nezapomenutelný zážitek připsat na seznam.

Sdílet článek