Léčivá moc drahých kamenů

stříbrné náušnice

Už od starověku lidé věřili v léčivou moc drahých kamenů. Domnívali se, že drahokamy mohou příznivě ovlivnit fyzickou i psychickou stránku jejich života, že je ochrání před nepřízní osudu, vyléčí jim špatný zrak a uleví od bolesti břicha či kloubů. Vzácné barevné kameny se tedy používaly k výrobě posilujících a ochranných amuletů, jež při nošení na správném místě pomáhali majiteli od všeho špatného a zlého. Výjimkou nebylo ani louhování či přímo mletí do léčivých lektvarů k zevnímu i vnitřnímu užití. Klenotníci se zároveň často věnovali tvorbě jednotlivých kousků i celých souprav šperků zdobených drahokamy vybranými na základě jejich účinků a přínosu.

Šperk s barevným drahokamem patří k oblíbeným dárkům k různým příležitostem. Úvahy nad tím, jaký příznivý vliv na lidské zdraví může vybraný kousek mít, pozdvihne celý rituál obdarovávání na novou, vyšší úroveň. Kameny lze volit podle různých kritérií, ale primární jsou následující dvě.

Drahokamy podle zvěrokruhu

Každému znamení zvířetníku se přiřazuje vlastní skupinka drahokamů, jejichž vlastnosti pak odpovídají charakteristice zrozenců v daném znamení. Vzdušným znamením připadají spíše modře zbarvené kameny se stabilizačními a vyrovnávacími účinky, kdežto ta ohnivá se zas párují s vášnivými rudými rubíny a granáty. Podobně jsou na tom i vodní a zemní znamení. Narození podle zvířetníku bývá často návodný09m doporučením při hledání ideálního zásnubního prstene. Dnes už neplatí pravidlo, že tento šperk může být pouze s diamanty, ať už bílými či barevnými, ale podle naturelu (a data příchodu na svět) budoucí nevěsty se lze porozhlédnout i po krásných barevných drahokamech. Prstýnek nejenže působivě rozzáří dámskou ruku, ale ženě i do manželství přinese rovněž řadu pozitivních účinků.

zásnubní prsten

Drahokamy podle účinků

Stále platí, že každý drahokam si v sobě nese určitý vliv, který posiluje jasně stanovené oblasti fyzického či duševního zdraví a některou ze sedmi čaker. Obecně lze říci, že od depresí a potíží s ledvinami pomáhá žlutavý citrín, ametyst podporuje skromnost a logické myšlení a ulevuje od otoků, morganit pozitivně působí na nervový systém, olivín celkově očišťuje a vyvažuje organismus, rubín léčí virózy a dodává dobrou náladu, smaragd podporuje intelekt a soustředění a pomáhá při léčbě akné a bolestí hlavy. Dobrý prodejce dokáže poradit, který vzácný kámen si nechat zasadit do zlatých či stříbrných náušnic či přívěsku nebo prstýnku, aby ulevil od potíží a trápení.

Při výběru šperku jako dárku je proto vhodné hledět i na účinky kamene. Trh oplývá náhrdelníky, náramky, prsteny, brožemi, náušnicemi a manžetovými knoflíčky zdobenými všemi typy a druhy drahokamů, na našich bedrech proto už leží pouze radostná povinnost zvolit tu kombinaci, která nejvíce potěší a prospěje.

Sdílet článek