Lámete si hlavu s vraty do garáže? Přinášíme přehled oblíbených možností

Mít vlastní garáž je snem každého majitele automobilu. Není se čemu divit. Tento prostor totiž znatelně prodlužuje životnost vašeho plechového parťáka, minimalizuje riziko jeho odření, odcizení i dalších katastrof. Jakým způsobem vyřešíte častý problém, jímž jsou vrata? 

Udělejte si prostor

Ne každý si může dovolit postavit ohromnou garáž, do které se vejde jak auto, tak i hromada dalších věcí. Přesně proto je nutné spolehnout se na takový druh vstupu/vjezdu, aby co nejméně blokoval drahocenné centimetry. Jaká garážová vrata musíte vzít v potaz?

Chcete-li si dopřát pořádně široký vjezd, mrkněte se na sekční vrata. Ta se ukládají do prostoru stropu, takže zanechají dostatek prostoru ve výšce, v níž se pohybujete.

To samé platí i pro rolovací vrata. Ta se ukládají do speciální stropní kazety z hliníku. Ta spolehlivě chrání celý systém před mechanickým poškozením.

Nevadí-li vám „ztráta jedné stěny“, jsou skvělým řešením posuvná vrata. Ta se zavírají/otevírají po vodorovné kolejnici, jež je přidělaná na vámi zvolenou boční stěnu.

Získejte inspiraci 

O něco jednodušším, avšak méně komfortním řešením jsou typická dvoukřídlá vrata. Ta zkrátka a jednoduše připomínají dveře, tudíž se otevírají ručně. Jasnou výhodou je jejich nízká cena a provoz bez napojení na elektřinu. 

Poslední oblíbenou možností jsou takzvaná výklopná vrata s pohonem. Ta se také schovávají do stropního prostoru, což vám zanechá dostatek místa na bocích garáže. 

Nevíte si rady, jaká varianta bude nejlepší pro vás? V tom případě se podívejte na internetové stránky pod vloženými odkazy, prohlédněte si jednotlivá řešení, přečtěte si o jejich benefitech a ihned získáte tolik potřebnou inspiraci. Na základě fotografií zároveň uvidíte, jak zajímavý design si můžete dopřát.

foto: www.montujeme-vrata.cz/