Kvalitní měřidla jsou nejlepším kamarádem majitelů strojírenských firem. Proč byste na ně neměli zapomínat?

Přibližně před dvaceti lety přišly na území naší země první obráběcí stroje řízené počítačovým systémem. Ať už se jedná o nejčastější Haas, Heidenhain, či jakékoliv další zařízení, jedno mají všechny tyto moderní zázraky společné. Neuvěřitelnou přesnost výroby. Není proto divu, že od té doby se rok od roku zpřísňují požadavky všech klientů, přičemž v dnešní době se již počítá i s tisícinami milimetru. 

Je potřeba hlídat rozměry každého obrobku

Splnění požadavků takového typu vyžaduje opravdovou pečlivost ze strany výrobní firmy. Stačí nepatrná maličkost a původně dobře nastavený obráběcí stroj najednou vytváří kusy s rozdíly desetin milimetru. Pouhým okem nerozeznatelné, ale ve světě strojírenských zvyků je to naprostá katastrofa. Každý jednotlivý kus musí být dokonalý a neexistuje žádný prostor pro chyby. Co z toho vyplývá? 

Samozřejmě je vám naprosto jasné, že zde přichází na scénu kalibr a měřidla. Šikovná kombinace těchto dvou pomocníků vám naprosto přesně řekne, zdali je vše v pořádku, či naopak. To ovšem platí jen v případě, kdy je budete používat. Nestačí změřit každý dvacátý obrobek, ba ani každý desátý. Možná je to otravné, ale vážně musíte prozkoumat všechny kusy do jednoho. Jedině tímto způsobem nepředáte svým zákazníkům nepoužitelné šunty a nenaštvete je. 

Kde sehnat dostatek měřidel? 

Spousta z vás se možná obává kamarádství s kalibrem právě kvůli mylnému dojmu jeho složitého shánění. V dnešní době internetu ovšem není sebemenší problém se vybavit raz dva. Poslouží vám k tomu třeba návštěva stránek kalibry.cz. Jak už název napovídá, jedná se o specializovaného obchodníka nabízejícího dané produkty. Rychlá doprava, velké skladové zásoby a příjemné ceny vás přesvědčí o správnosti takové volby.