Konec hladovkám a jo-jo efektu

detoxikace

Jen si vzpomeňte, když jste si poslední den v roce slibovali, že se vám konečně podaří zhubnout nadbytečná kila, jak dlouho vám vaše předsevzetí vydrželo. Otázkou hubnutí se dnes zabývá téměř každá žena napříč věkem, jenže jen málokteré se to skutečně podaří. Nadváha až obezita se ale nevyhýbá ani pánům. Je-li váš boj s kily navíc stále neúspěšný a máte snad pocit, že jste vyzkoušeli všechno, zapomeňte na hladovění a drastické diety, s nimiž sice rychle zhubnete, ale velmi snadno shozená kila opět naberete s dávkou navíc, jakmile se vrátíte k původnímu stravování. Odborníci se shodují, že vše začíná v hlavě, a dokud si neuvědomíte, že chcete skutečně zhubnout a změnit celkový životní styl, nedočkáte se bohužel úspěchu.

Vyvážená strava jako základ

Zhubnout znamená omezit sladkosti, slané pochoutky, sladké nápoje a omáčky, knedlíky či pečivo vyměnit za méně kalorické náhražky. Vše začíná u jídla, jež podle studií tvoří až sedmdesát procent úspěchu. Proto zajisté oceníte jídelníček na míru dostupný zdarma v základní verzi na stránkách Pestryjidelnicek.cz. Tady na vás čeká též více než 1 000 zdravých receptů. Pokud to se svým odhodláním myslíte vážně, pak se zbavte všech nezdravých pochutin, jež máte doma ve spíži a lednici. Zdravé recepty jsou složeny především ze zeleniny, ovoce, kvalitního masa, obilovin a zdravých mléčných výrobků. Důležité jsou zdravé tuky, bílkoviny pro růst svaloviny a také rozumný poměr sacharidů pro fungování lidského organismu. Jestliže se vaše jídlo skládalo doposud z chipsů, sladkých limonád a fast foodu, postupnými kroky potraviny nahrazujte. Pro tělo pak změna nebude velkým šokem a máte vyšší šanci na úspěšnost a vytrvání.

Zdravé hubnutí existuje

Velmi populární je rovněž keto dieta, díky níž nastartujete hubnutí. Důležité je ovšem pečlivě nastavit režim a po ukončení programu zůstat u zdravého stravování, aby nedošlo k jo-jo efektu, neboli nabrání kilogramů zpět. Tento typ diety je pro řadu známých osobností životním stylem, kdy sacharidy zaujímají mizivé procento z denního příjmu. Naopak tělo dostává zdravé tuky a dostatek bílkovin. Pokud vás trápí třeba zavodnění organismu, pomůže vám nastartovat tělo v boji s vodou i jarní únavou kvalitní, nejlépe pravidelně se opakující, detoxikace složená z vyvážených surovin a doplněná o zdravý pohyb.

Sdílet článek