Koncové měrky jsou ve strojírenství nenahraditelné

sady koncových měrek

Pokud potřebujete pro svou společnost spolehlivá a přesná měřidla, je nezbytné se postarat i o jejich správné nastavení. Jak tedy na to? Pro takové případy jsou určeny koncové měrky, které slouží pro nastavení měřidel.

Víte, jak vypadají koncové měrky? V podstatě se jedná o keramické, případně ocelové destičky či hranolky. Známé jsou také pod názvem Johanssonovy měrky. Přesnost je udávána až 0,001 mm, ovšem konkrétní číslo se dozvíte vždy u každé měrky. Sice se dají zakoupit i jednotlivé kusy, mnohem žádanější jsou sady koncových měrek.

Koncové měrky a jejich třídy

Současný trh nabízí různé třídy koncových měrek. V první řadě si tedy ujasněte, jaké sady koncových měrek jsou pro vás nejvhodnější.

První možností je třída K. Koncové měrky z této třídy jsou určené pro kalibrační laboratoře a slouží tedy ke kalibraci. Další je třída 0. Koncové měrky této třídy zase slouží k přesnému délkovému měření, kalibraci i nastavování měřicích nástrojů. Ještě narazíte na třídu 1, která je pro kalibraci kalibrů, a třídu 2 používanou k nastavování mír ve strojírenském odvětví.

Obecně platí, že čím je číslo třídy vyšší, tím je přesnost koncových měrek nižší. Podrobné informace však máte uvedené vždy u každé měrky.

Kde koupit koncové měrky?

Jestliže hledáte odborníka, jenž má v nabídce sady koncových měrek, podívejte se do pestrého produktového portfolia odborníka Michovský-TOOLS s.r.o. V dané oblasti působí dlouhá léta, zakládá si tedy na spokojenosti svých zákazníků. Všechny nabízené produkty má skladem, takže vyřízení objednávky je poměrně rychlé.

Michovský-TOOLS s.r.o. se specializuje na měřidla a kalibry. Zakoupíte tedy i kalibry pro vnější a vnitřní závity, měřidla různého charakteru a již zmíněné koncové měrky. Tak neváhejte a pusťte se do nákupu potřebných nástrojů.

Sdílet článek